Oliwa z oliwek nie tylko do jedzenia - do czego można użyć oliwy?

2016-10-04 16:42

W kuchni najlepiej sprawdza się oliwa z oliwek typu extra virgin, która jest wytłaczana z oliwek tuż po zbiorze. Jest ona najsmaczniejsza, najzdrowsza i najdroższa. Na co dzień miej na podorędziu oliwę gorszej jakości, które świetnie nadaje się zarówno w kuchni jak i... do innych celów. Do czego w gospodarstwie domowym możesz używać oliwy z oliwek?

Co może oliwa? Od polerowania drewnianych mebli po krem do golenia...
Autor: photos.com Oliwa z oliwek nadaje się nie tylko do celów kulinarnych. Można nią czyścić meble, a także pielęgnować ciało

Spis treści

  1. Oliwa z oliwek usuwa farbę z włosów
  2. Oliwa z oliwek do polerowania mebli
  3. Oliwa z oliwek odżywia włosy
  4. Oliwa z oliwek zwalcza trądzik
  5. Oliwa z oliwek zastąpi krem do golenia
  6. Oliwa z oliwek wyczyści ręce zabrudzone smarem
  7. Zobacz, jakie jeszcze zastosowanie ma oliwa

Co oprócz swojej niewątpliwie istotnej roli, jaką odgrywa w kuchni, może dokonać dobrze znana nam oliwa z oliwek?

Oliwa z oliwek usuwa farbę z włosów

Czy przy okazji malowania pokoju udało Ci się także zmienić kolor włosów? Możesz z łatwością pozbyć się niechcianego koloru, nacierając włosy wacikiem nasączonym oliwą z oliwek. W ten sam sposób możesz też usunąć tusz do rzęs. Zetrzyj oliwę z oczu jednorazową chusteczką.

Oliwa z oliwek do polerowania mebli

Blask starym, drewnianym meblom przywrócisz, nacierając płynem własnej roboty, który jest tak samo skuteczny, jak drogie preparaty dostępne w sklepach. W czystej butelce ze spryskiwaczem wymieszaj 2 części oliwy z oliwek z 1 częścią soku z cytryny lub białego octu. Wstrząśnij i rozpyl na oczyszczoną powierzchnię. Po 1-2 minutach zetrzyj czystą, frotową szmatką. Nie masz czasu? Zmocz ręcznik papierowy płynem z butelki i przetrzyj mebel, nadmiar zbierz drugim, suchym kawałkiem ręcznika.

Oliwa z oliwek odżywia włosy

Oliwkowa odżywka dla włosów wysuszonych i łamliwych: wetrzyj we włosy 1/2 szklanki podgrzanej, ale nie zagotowanej oliwy z oliwek. Owiń włosy plastikową torbą i zawiń ręcznikiem. Po 45 minutach umyj włosy szamponem i starannie wypłucz.

Oliwa z oliwek zwalcza trądzik

Informacja, że łojotok można leczyć oliwą z oliwek, być może nie brzmi przekonująco, ale wiele osób twierdzi, że to naprawdę działa. Zrób maść z 4 łyżek soli i 3 łyżek oliwy. Rozprowadź ją rękami po całej twarzy. Po 1-2 minutach umyj buzię mydłem i ciepłą wodą. Powtarzaj zabieg codziennie przez 7 dni, a potem 2 lub 3 razy w tygodniu. Znaczna poprawa stanu skóry powinna być widoczna już po kilku zabiegach. Sól złuszcza naskórek i oczyszcza pory, a oliwa przywraca jej właściwe nawilżenie.

Oliwa z oliwek zastąpi krem do golenia

Jeśli skończył Ci się krem do golenia, nie trać czasu na zmiękczanie zarostu mydłem, może ono bowiem podrażnić skórę. Oliwa z oliwek znakomicie zastąpi krem. Dzięki niej ostrze żyletki łatwiej przesuwa się po twarzy czy nogach. Oliwa także nawilża skórę. Po wypróbowaniu tej metody nie zechcesz wrócić do kupnego kremu do golenia.

Oliwa z oliwek wyczyści ręce zabrudzone smarem

Nalej na ubrudzone smarem lub farbą ręce łyżeczką oliwy z oliwek i wetrzyj w nie łyżeczkę soli lub cukru. Przez kilka minut energicznie czyść dłonie, a następnie umyj je mydłem i ciepłą wodą. W ten sposób nie tylko wyczyścisz, ale także odżywisz skórę rąk.

Zobacz, jakie jeszcze zastosowanie ma oliwa

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE