Miód Manuka - wpływ na układ pokarmowy

2016-09-05 16:18

Miody Manuka, zwane lekiem Maorysów, pochodzące z Nowej Zelandii są przedmiotem wielu badań naukowych. Już dziś wiadomo, że mogą wspomagać szwankujący układ pokarmowy. Sprawdź, dlaczego jeszcze warto jeść miody Manuka.

Wpływ miodu Manuka na układ pokarmowy: jaki jest?
Autor: thinkstockphotos.com Miód Manuka pochodzi z Nowej Zelandii, bardzo ekologicznego i czystego kraju.

Spis treści

  1. Miody Manuka - pomoc w chorobach układu pokarmowego
  2. Miody Manuka - sprzyjają prawidłowemu funkcjonowaniu żołądka
  3. Miody Manuka - stosowanie

Miody Manuka - pomoc w chorobach układu pokarmowego

Miody Manuka, z uwagi na szczególny skład chemiczny, są wciąż przedmiotem licznych badań naukowych. Jednak wyniki prezentowane w licznych publikacjach naukowych pokazują, że spożywanie miodów Manuka może przynieść wiele korzyści osobom cierpiącym na dolegliwości układu pokarmowego.

Miody Manuka - sprzyjają prawidłowemu funkcjonowaniu żołądka

Wiadomo, że utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia jelit zależy od odpowiedniego składu mikroflory – powinno być więcej mikroorganizmów uważanych za probiotyczne nad patogennymi. Badania pokazują, że miody Manuka korzystnie wpływają na profil flory bakteryjnej w układzie pokarmowym. Mało tego, wykazano, że miody Manuka hamują wzrost bakterii Helicobacter pylori (Journal-of-the-Royal-Society-of-Medicine; 87 (1) 9-12, 29 ref. 1994). A to oznacza, że spożywanie tych miodów może sprzyjać prawidłowemu funkcjonowaniu żołądka.

Miody Manuka - stosowanie

Miody te można stosować tak samo jak wszystkie inne rodzaje tego niesamowitego pszczelego produktu:

Codziennie rano zjadać 1-2 łyżeczki do śniadania.

Można 3-4 łyżki miodu rozrobić w letniej wodzie (nieprzekraczającej 30-40 stopni, ponieważ w cieplejszej wytrącają się właściwości zdrowotne miodu), i pić po kilku godzinach. Ważne jest aby dać roztworowi czas na rozpuszczenie się w nim wszystkich składników mineralnych zawartych w miodzie.

Miód Manuka to także doskonały dodatek do kanapek, sosów i sałatek.