Miód manuka - co to jest i jak działa?

2017-04-20 11:38

Miód manuka jest naturalnym lekarstwem na wszystko. Leczy rany i infekcje, działa jak probiotyk. Ma długą historię, ale popularność w Polsce zdobywa powoli. Dowiedz się, jakie ma właściowści i czym jest miód manuka.

Miód manuka - co to jest i jak działa?
Autor: Shutterstock Miód manuka - co to jest i jak działa?

Spis treści

  1. Czym jest roślina manuka?
  2. Jakie właściwości ma miód manuka?
  3. Czym miód manuka różni się od innych miodów?
  4. Gdzie kupić miód manuka?

Czym jest roślina manuka?

Manuka jest drzewem herbacianym rosnącym w Nowej Zelandii. Jej lekarskie właściwości wykorzystywali już Maorysi, którym służyła jako środek nasenny, środek regulujący działanie układu pokarmowego i układu moczowego, a nawet jako okład na różnego rodzaju rany lub infekcje. W XVIII wieku odkryli ją Europejczycy -  James Cook oraz Joseph Banks - i przywieźli manukę na Stary kontynent.

Jakie właściwości ma miód manuka?

działanie antywirusowe, antybakteryjne, przeciwgrzybicze

działanie probiotyczne (miód manuka ma negatywny wpływ jedynie na szkodliwe bakterie i organizmy)

działanie antyseptyczne

dobroczynne działanie na układ pokarmowy i skórę

Czym miód manuka różni się od innych miodów?

Jednym z najważniejszych aspektów wyróżniających miód manuka spośród reszty jadalnych wyrobów pszczelich jest opracowanie przez naukowców UMF i MGO. Są to współczynniki określające wyjątkowe działanie tego miodu, porównujące jego właściwości z tradycyjnymi lekami i substancjami. Spektrum możliwości leczniczych, jakie daje nam miód manuka jest bardzo szerokie. Dodatkowo miód manuka może być przechowywany w każdych warunkach, nie tracąc swojego dobroczynnego wpływu na zdrowie.

Gdzie kupić miód manuka?

Oryginalny miód manuka dostępny jest w sklepach ze zdrową żywnością, w niektórych aptekach oraz sklepach ekologicznych. Miód manuka można nabyć także w sklepach internetowych.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE