Koktajle alkoholowe – jak ozdobić drinki?

2016-12-06 16:26

Dekorowanie drinków to nie tylko kolorowe słomki, ozdobne mieszadełka czy parasolki. Sprawdź, jak przygotować dekoracje z owoców do imprezowych drinków. Polecamy przepisy na drinki: Klasyczne Mojito, Cosmopolitan, Margarita oraz Orzeźwiający drink z whisky

sylwester_20122013_koktajle_alkoholowe_jak.JPG
Autor: photos.com Jak zaskoczyć gości na sylwestrowym przyjęciu?

Spis treści

  1. Plasterki owoców
  2. Czego potrzeba do wykonania ozdób do drinków?
  3. Owocowe mieszadełka do drinków
  4. Kandyzowane wiśnie w plasterkach cytryny
  5. Cytrynowa serpentyna

Plasterki owoców

Najprostszy sposób na dekorowanie szklanek do drinków to umieszczenie na ich krawędziach plastra cytryny, limonki, kiwi czy pomarańczy. Pamiętaj tylko, żeby owoce do dekoracji dobrze umyć, a najlepiej także sparzyć.

Czego potrzeba do wykonania ozdób do drinków?

Z owoców i warzyw możesz jednak wyczarować prawdziwe cuda, potrzebować będziesz tylko kilku profesjonalnych narzędzi. Jeśli ich nie masz, możesz wykorzystać:

obieraczkę do jarzyn

ostry nóż

łyżeczkę do melona

Owocowe mieszadełka do drinków

Za pomocą łyżeczki do melona spróbuj na przykład powykrawać kulki z różnych gatunków tego owocu – nadziej je na wykałaczki, a otrzymasz dekoracyjne mieszadełka do drinków.

Kandyzowane wiśnie w plasterkach cytryny

Z wykałaczek zrobisz zresztą o wiele więcej. Kandyzowaną wisienkę możesz umieścić w plastrze cytryny: wbij patyczek u dołu plastra, następnie dodaj wisienkę i zegnij cytrynę tak, by zamykała ją od drugiej strony.

Cytrynowa serpentyna

Do dekoracji świetnie nadaje się też skórka z cytryny. Ważne, żeby była możliwie jak najdłuższa (np. 10-12 cm). W ten sposób ozdabia się zwykle m.in słynny drink Horse's Neck (końska szyja). Dodatkowo na jednym końcu obierka, zanurzonym w koktajlu, zawiązuje się supeł – drugi zwisa swobodnie na zewnątrz szklanki.

Sprawdź także >>> Modne drinki na sylwestra i karnawał