Jakie funkcje powinien mieć dobry ekspres do kawy?

2016-09-20 11:41

Dla wielu z nas chwila z filiżanką kawy to najprzyjemniejsza część dnia. Jaki ekspres wybrać, by kawa, którą będziemy się delektować była jak najlepiej przygotowana?

ekspres-do-kawy.jpg
Autor: pixabay.com Ekspresy na kawę mieloną mają często wbudowany młynek do kawy oraz urządzenie do spieniania mleka.

Spis treści

  1. Ekspresy przelewowoe
  2. Ekspresy ciśnieniowe

Ekspresy przelewowoe

Sposobów przygotowania kawy jest bardzo wiele, a oferta na rynku ekspresów jest bardzo duża. Do najpopularniejszych ekspresów w Polsce należą wciąż ekspresy przelewowe, gdzie kawa parzy się dzięki przelewaniu gorącej wody przez filtr napełniony kawą mieloną. Już gotowy napar ląduje w dzbanku. Za jednym parzeniem możemy otrzymać nawet 12 filiżanek kawy. W ekspresach przelewowych warto zwrócić uwagę na następujące funkcję:

Dzbanek, w którym ląduje gotowa kawa powinien być wykonany tak, aby zatrzymywał ciepło. Jak termos.

Jeśli dzbanek jest ze szkła powinien stać na powierzchni, która jest gorąca i utrzymuje stałą temperaturę naparu w dzbanku.

Pojemnik, do którego wlewamy wodę powinien mieć podziałkę, tak byśmy wiedzieli ile filiżanek kaw przygotujemy.

Ekspresy ciśnieniowe

ekspresach ciśnieniowych wrząca woda wraz z parą przetłaczana jest przez drobno zmieloną, mocno upaloną kawę.

Najważniejszą informacją jest ilość barów, siła ciśnienia z jaką woda i para wodna  przepuszczana jest przez kawę. Tutaj możemy zdecydować się na ekspres, w którym wykorzystujemy kawę mieloną ubijając ją w odpowiednim pojemniku lub na ekspres na kapsułki kawowe. Takie ekspresy są bardziej zaawansowane technologicznie niż ekspresy przelewowe.

Ekspresy na kawę mieloną mają często wbudowany młynek do kawy oraz urządzenie do spieniania mleka.

Oczywiście im więcej funkcji posiada ekspres tym będzie on lepszy i tym samym droższy. Do wiodących producentów ekspresów kawowych należą: Tchibo, Phillips, Krups, Zelmer.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE