Jak leczyć zatrucie alkoholem: domowe sposoby na kaca

2022-12-23 10:53

Domowe sposoby na kaca warto znać, gdy przydarzy nam się zatrucie alkoholem, czyli popularny kac. Typowe objawy zatrucia to: nadwrażliwość na dźwięki, uporczywe pragnienie, ból głowy, nudności, dolegliwości żołądkowe. Odpowiednio dobrane napoje i potrawy potrafią znacznie zniwelować skutki nadużycia napojów wyskokowych. Podpowiadamy więc, co jeść i pić, kiedy zdarzy się przeholować z alkoholem i następnego dnia pojawi się kac.

Kac
Autor: Shutterstock

Kac to zespół nieprzyjemnych objawów spowodowany nadużyciem alkoholu. Gdy zbyt wiele wypiliśmy i nie poszło nam to na zdrowie mimo wygłaszanych toastów, może okazać się, że oprócz bólu głowy, nadwrażliwości na dźwięki i światło, dolega nam suchość w ustach, niechęć do jedzenia, a czasem też nudności, wymioty lub biegunka. W tym momencie nie pomogą dobre rady jak zapobiec kacowi, lecz duża ilość płynów, tabletka na ból głowy i kilka domowych sposobów,  sprawdzonych przez pokolenia skacowanych. Pomocne są zupy, napoje z dużą ilością witaminy C, kaloryczne posiłki o łagodnym smaku.  W leczeniu zatrucia alkoholem warto wykorzystać te i podobne domowe sposoby na kaca, które pomogą naszemu organizmowi wrócić do normy i stanąć na nogi.

Domowe sposoby na kaca - zobacz naszą galerię zdjęć z 8 szybkimi, domowymi sposobami na zatrucie alkoholem

Polecamy także:

Pikantny koktajl pomidorowy

Szakszuka na śniadanie po zakrapianej imprezie

Żurek na kaca

Rosolnik - rosyjska ogórkowa na kaca

Jak radzić sobie z kacem Domowe sposoby na kaca
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE