Jak leczyć zatrucie alkoholem: domowe sposoby na kaca
Woda niegazowana z cytryną
Gdy dopadnie nas kac, należy pić dużo wody niegazowanej. Woda nie tylko pomoże pozbyć się alkoholu z organizmu, ale również z powrotem nawodni ciało. Do wody można dodać sok z cytryny, który uzupełni niedobory witaminy C.
więcej...
foto: Shutterstock
Domowa woda sodowa
Ulgę przyniesie również tzw. sodówka – do 100 g wody dodajemy 50 g octu i łyżeczkę sody oczyszczonej. Energicznie mieszamy i pijemy, gdy zacznie się gwałtownie pienić.
więcej...
foto: Shutterstock
Woda z kroplami miętowymi
Ociężałość w głowie i mdłości zlikwiduje mięta. Do szklanki przegotowanej zimnej wody wlewamy 20 kropli miętowych. Napój wypijamy następnego dnia po imprezie.
więcej...
foto: Shutterstock
Herbata rumiankowa
Alkoholowym nudnościom przeciwdziała też herbata rumiankowa. Dwie torebki herbaty zalewamy szklanką wrzątku. Dobrym odtruwaczem jest napar z piołunu. 10 g ziela zalewamy 1/2 l wrzątku, odstawiamy pod przykryciem na 10 minut. Maksymalnie można wypić 2 szklanki dziennie.
więcej...
foto: Shutterstock
Soki warzywne lub mieszane
Na zatrucie pomoże też sok pomidorowy lub wielowarzywny. Może być świeżo wyciśnięty, ale sprawdzi się też ten z kartonu.
więcej...
foto: Shutterstock
Sok z kiszonej kapusty lub ogórków
Na zatrucie alkoholem pomoże też sok z kiszonej kapusty lub ogórków.
więcej...
foto: Shutterstock
Kefir
Na zatrucie alkoholem pomoże też kefir.
więcej...
foto: Shutterstock
Koktajl z soku z kiszonych buraków i kefiru
Zakwas buraczany przydaje się nie tylko na barszcz i do bezpośredniego picia. Na kaca można również wypróbować koktajl z soku z kiszonych buraków i kefiru. Sok uzupełnią witaminy i minerały, kefir zaś wspomaga wchłanianie cukrów, które zostały wypłukane przez alkohol.