Jak czyścić toster i opiekacz do kanapek?

2016-09-28 12:31

W jaki sposób powinno się czyścić toster i opiekacz do kanapek? to urządzenia których nie można rozmontować do mycia, a jak wiadomo, prąd i woda nie idą ze sobą w parze. Jednak kuchenne urządzenia z wtyczką czyścić trzeba. Jak dbać o toster i opiekacz?

Jak czyścić toster i opiekacz do kanapek?
Autor: pixabay.com Toster także ulega zabrudzeniu - w środku zostają bowiem resztki pieczywa

Czyszczenie tostera, czyszczenie opiekacza do kanapek - jak to zrobić?

Z tosterem sprawa jest dość prosta. Najpierw wyjmijmy z dna tostera specjalną tackę, na którą opada większość okruszków. Potem nad zlewem delikatnie wytrzaśnijmy z tostera resztę zabłąkanych okruszków. Nie zapomnijmy przetrzeć całości wilgotna ścierką z zewnątrz – szczególnie, jeśli używasz kuchenki na gaz.

Opiekacz do kanapek ze względu na jego teflonową powłokę musi traktować dość delikatnie. Tuż po użyciu opiekacza, kiedy jeszcze jest ciepły, ale nie za gorący, usuń z niego resztki jedzenia i całość przetrzyj wilgotną ścierką lub miękką stroną gąbki. Na koniec osusz wnętrze opiekacza papierowym ręcznikiem. Najlepiej czyścic opiekacz po każdym użyciu.

Pamiętajmy, aby do czyszczenia opiekacza czy tostera nigdy nie używać środków chemicznych!

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE