Grzane piwo: jak zrobić pyszny grzaniec?

2021-11-16 10:37

Duży kufel grzanego piwa doprawionego cynamonem i goździkami to znakomity pomysł na chłodne, jesienne wieczory. Każdy może go sobie przyrządzić – w rondelku albo w mikrofalówce. Grzane piwo to dobry sposób na rozgrzewkę i poprawę humoru. Sprawdź nasz przepis na grzaniec.

Grzane piwo: jak zrobić pyszny grzaniec?
Autor: Shutterstock Grzane piwo to znany rozgrzewający napój na chłody - można do niego dodać aromatycznych przypraw

Spis treści

  1. Grzaniec w mikrofalówce
  2. Grzane piwo - wersja w rondelku
  3. Zobacz galerię z przepisami na popularne drinki!

Grzane piwo bez przypraw nie należy do najsmaczniejszych napojów na świecie. Kiedy jednak dodamy do niego soku – najlepiej malinowego, dosypiemy cynamonu i przyprawimy goździkami, sytuacja zmienia się diametralnie. Cały sekret w tym, by przypraw i soku nie było ani za mało, ani z dużo. Jeżeli chodzi o samo piwo, nie należy przywiązywać wagi do marki. W końcu i tak zmieni niebawem smak...

Grzaniec w mikrofalówce

Grzańca w mikrofalówce przyrządzamy w sposób następujący: najpierw wlewamy do kufelka lub szklanki o grubym szkle trochę soku malinowego. Najlepiej około 50 mililitrów. Potem półlitrowe naczynie wypełniamy piwem. Na koniec na wierzch sypiemy łyżkę cynamonu i wrzucamy 3 goździki. Nie więcej! Jeśli wrzucimy za dużo goździków, napój może... wybuchnąć w czasie podgrzewania. Następnie kufelek wstawiamy na 3 minuty do mikrofalówki. Uwaga! Po wyjęciu z mikrofali mieszamy grzańca bardzo ostrożnie.

Grzane piwo - wersja w rondelku

Jeśli ktoś nie ma mikrofalówki, może grzańca przyrządzić w rondelku. Wtedy trzeba pamiętać, by do garnka wlać piwo, dosypać goździki i cynamon. Sok lejemy do kufla lub szklanki i potem zalewamy go gorącym, doprawionym piwem.

Beszamel: Piwo

Zobacz galerię z przepisami na popularne drinki!

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE