Dżem truskawkowy i przetwory z truskawek na słodko: 9 przepisów

2021-07-02 8:51

Dżem truskawkowy to jeden z najsmaczniejszych przetworów owocowych. Skondensowany smak truskawek pachnie latem i beztroską. Koniecznie spróbuj tego lata. Przy okazji także wypróbuj pomysły na innne przetwory z truskawek na słodko.

Przepis na truskawki: truskawkowy kompot z rabarbarem
Autor: thinkstockphotos.com Kompot truskawkowo-rabarbarowy to  obowiązkowa pozycja w wiosennym menu

Spis treści

  1. Tradycyjny dżem truskawkowy
  2. Dżem truskawkowy z cukrem żelującym
  3. Fit konfitura z 3 składników
  4. Kompot truskawkowy do słoików
  5. Niskosłodzony dżem z truskawek w piekarniku
  6. Dżem z truskawek i kiwi
  7. Konfitura z truskawek w galaretce porzeczkowej
  8. Wino truskawkowe
  9. Nalewka z truskawek

Tradycyjny dżem truskawkowy

Sezon na polskie, gruntowe truskawki – czyli te najlepsze – trwa krótko, ale można go przedłużyć domowymi przetworami. By dżem truskawkowy był jak najbardziej wartościowy, najlepiej robić go według dawnych przepisów, gdy nie były znane ulepszacze, a jedynym konserwantem był cukier.

sezon-na-truskawki-jakie-sa-dawne-przepisy-na-przetwory-z.jpg
Autor: thinkstockphotos.com Dżem truskawkowy jak u babci Link: Dawny przepis na dżem truskawkowy
Beszamel: Truskawki - właściwości truskawek. Dlaczego warto jeść truskawki?

Dżem truskawkowy z cukrem żelującym

Dżem truskawkowy z cukrem żelującym można łatwo przygotować w domowym zaciszu. Nie trzeba przy tym zaawansowanych umiejętności kulinarnych. Prezentujemy sprawdzony, a przy tym bardzo prosty przepis na dżem z truskawek.

dzem-truskawkowy-z-cukrem-zelujacym-przepis.jpg
Autor: thinkstockphotos.com Łatwy przepis na dżem truskawkowy Link: Dżem truskawkowy z cukrem żelującym

Fit konfitura z 3 składników

Dżem truskawkowy bez cukru i bez pektyny to pomysłowa fit konfitura z 3 składników. Nie jest to marmolada z truskawek to długiego przechowywanie. To raczej przetwór owocowy o krótkim terminie ważności. Ale miło na diecie zjeść coś pysznego!

Dżem truskawkowy bez cukru i bez pektyny - fit konfitura z 3 składników
Autor: Shutterstock.com Link: Dżem truskawkowy bez cukru i bez pektyny

Kompot truskawkowy do słoików

Kompot z truskawek jest bardzo łatwo przygotować. Warto to zrobić, aby zimową porą móc odkręcić słoik pełen pachnącego napoju i rozkoszować się smakiem truskawek. Podajemy bardzo prosty przepis na 2 słoiki kompotu.

Kompot truskawkowy
Autor: Shutterstock Kompot truskawkowy znakomicie gasi pragnienie. Link: Prosty przepis na kompot z truskawek

Niskosłodzony dżem z truskawek w piekarniku

Dżem truskawkowy z piekarnika? To sprytne i bardzo pomysłowe rozwiązanie. Owoce zachowują swój bogaty aromat, można też użyć znacznie mniej cukru. Sprawdź, jak zrobić w piekarniku niskosłodzony dżem z truskawek.

niskoslodzony-dzem-z-truskawek-jak-zrobic-w-piekarniku-przepis.jpg
Autor: thinkstockphotos.com Dżem z truskawek można przygotować także w piekarniku! Link: Przepis, jak zrobić dżem truskawkowy w piekarniku

Dżem z truskawek i kiwi

Domowy dżem z truskawek to standard, ale w naszym przepisie truskawki łączymy z egzotycznym kiwi. Spróbuj konfitur z truskawek i kiwi i daj się uwieść temu smakowi.

Dżem z truskawek i kiwi [domowe przetwory]
Autor: Shutterstock  Dżem z truskawek i kiwi [domowe przetwory] Link: Dżem z truskawek i kiwi

Konfitura z truskawek w galaretce porzeczkowej

Charakterystyczną cechą prawidłowo przygotowanych konfitur są owoce w całości, w połówkach lub w ćwiartkach przesycone cukrem i równomiernie rozmieszczone w syropie. Podajemy przepis na doskonałą konfiturę z truskawek w galaretce porzeczkowej.

Konfitura z truskawek w galaretce porzeczkowej
Autor: Shutterstock Konfitura z truskawek w galaretce porzeczkowej to pyszny sposób na zatrzymanie na dłużej smaku letnich owoców. Link: Konfitura z truskawek w galaretce porzeczkowej

Wino truskawkowe

Wino truskawkowe przywodzi na myśl gorące lato. Warto zachować smak świeżych owoców w gąsiorku, aby dodać smaku długim zimowym wieczorom.

Wino truskawkowe
Autor: Shutterstock Słodkie wino truskawkowe poprawi nastrój w jesienne wieczory. Link: Sprawdzony przepis na wino z truskawek

Nalewka z truskawek

Nalewka z truskawek to zamknięty w butelce zapach świeżych owoców, który powróci w długie, zimowe wieczory. Pachnie i smakuje wczesnymi owocami.

Nalewka z truskawek. Prosty przepis na truskawkową nalewkę
Autor: Shutterstock Nalewka z truskawek. Prosty przepis na truskawkową nalewkę Link: Prosty przepis na truskawkową nalewkę
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE