Dieta - sposób na uniknięcie cukrzycy typu II

2016-09-02 15:28

Cukrzyca typu II stała się chorobą cywilizacyjną, zapada na nią coraz więcej osób. W wielu przypadkach decydują o tym czynniki genetyczne, ale nawet jeśli chorowali na nią twoi bliscy, nie znaczy, że dopadnie i ciebie. Dbając o to, co kładziesz na talerz, masz duże szanse na życie bez cukrzycy. Sprawdź co jeść, aby zabezpieczyć się przed tą chorobą.

Dieta - sposób na uniknięcie cukrzycy typu II.
Autor: pixabay.com Dzień zaczynaj od śniadania składającego się z płatków z pełnego ziarna.

Dieta - profilaktyka dla cukrzycy typu II

Zrezygnuj z tłustych serów. Zapomnij o tłustym żółtym serze na kanapkach, w zapiekankach i makaronach. Zamiast plasterkiem żółtego sera przykrywaj kanapki liściem sałaty, pomidorem czy smaruj musztardą. Zaoszczędzisz ok.7 g tłuszczu

Jedz o jeden niskotłuszczowy smakołyk mniej. Zastąp chociaż jedno ciasteczko dziennie świeżym owocem. W ten sposób spożyjesz więcej pożytecznego błonnika. Porównaj: 1 niskotłuszczowe ciasteczko zawiera zaledwie 1 g błonnika, 1 gruszka - 4 g.

Dzień zaczynaj od śniadania składającego się z płatków z pełnego ziarna. Wybierz te o niskiej zawartości tłuszczu, z ok. 10 g błonnika w 100 g.

Wprowadź do diety więcej fasoli, bardzo bogatej w błonnik. Wiele odmian zawiera go aż 7 g w połowie szklanki. Fasola z puszki ma tyle samo błonnika, co suche ziarna. Nawet gotowe dania z fasoli, np. fasolka po bretońsku, są bardzo dobrym jego źródłem.

Pij soki warzywne, co najmniej szklankę dziennie. Błyskawicznie zapewnisz sobie dobową dawkę witaminy C, która ma istotne znaczenie przy profilaktyce przeciwcukrzycowej.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE