Co zrobić z resztką wina? Jak wykorzystać otwarte wino, które zostało po imprezie?

2017-08-30 16:37

Wino w kuchni to cenna przyprawa. Naprawdę szkoda każdej kropli. Nie warto zatem wylewać wina, które zostało w butelce po imprezie. Można je wykorzystać do przyrządzania pysznych sosów. Sprawdź, jak to zrobić.

Jak wykorzystać otwarte wino, które zostało po imprezie?
Autor: pixabay.com Co zrobić z resztką wina?

Jak wykorzystać resztkę wina?

Na pewno nieraz zastanawialiście się, co zrobić z otwartym winem. Nikt nie chce go wypić albo jest go za mało, by wlać komuś do kieliszka. Możemy je co prawda ponownie zakorkować i wstawić do lodówki (powinniśmy zużyć je w ciągu 2-3 dni), ale jeśli stało otwarte dłuższy czas, zdążyło się już utlenić i nawet następnego dnia nie będzie dobrze smakowało. Spróbuj zatem wykorzystać je w inny sposób.

Wystarczy, wlać wino do pojemnika służącego do zamrażania kostek lodu i włożyć je do zamrażalnika. Tak przygotowane lodowo-winne kostki można wrzucić np. do wywaru mięsnego lub rybnego. Dzięki temu, przygotowywana potrawa nabierze niezwykłego aromatu.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE