Blender - jak używać blendera, aby posłużył dłużej?

2017-07-17 17:20

Blender to bardzo wygodny rodzaj rozdrabniacza, dzięki któremu możemy przygotowywać różne musy i kremy. Aby jednak cieszyć się tym urządzeniem przez dłuższy czas, należy przestrzegać pewnych zasad. Sprawdź, czy używasz blendera w prawidłowy sposób.

Blender - jak używać blendera, aby posłużył dłużej?
Autor: thinkstockphotos.com Blender - dobre praktyki użytkowania.

Spis treści

  1. Czy gorące jedzenie można wkładać do blendera?
  2. Jak czyścić blender?
  3. Jak blendować?
  4. Czy w blenderze można kruszyć herbatniki?

Czy gorące jedzenie można wkładać do blendera?

Gorących posiłków nie należy blendować. Aby urządzenie nie psuło się i służyło przez dłuższy czas, temperatura wkładanych do niego produktów nie powinna przekraczać 70°C.

Jak czyścić blender?

Podczas czyszczenia blendera należy szczególnie uważać, aby do wnętrza obudowy silnika nie przedostały się kawałki jedzenia, albo płynu. Aby temu zapobiec, warto skorzystać z wilgotnej ściereczki.

Jak blendować?

Aby nie przegrzać silnika maszyny, nie należy używać blendera zbyt długo. Warto po każdym użyciu odczekać, aby urządzenie wystygło.

Czy w blenderze można kruszyć herbatniki?

Herbatniki, krakersy i suche ciasteczka można wkładać do blendera tylko w towarzystwie innych, wilgotnych produktów. W przeciwnym razie maszyna może się zepsuć.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE