Biała kiełbasa smażona - sposób przygotowania smażonej białej kiełbasy

2022-04-08 13:00

Biała kiełbasa to specjał cieszący się szczególną popularnością w czasie Wielkanocy. Białą kiełbasę można przygotowywać na wiele sposobów - jednym z prostszych jest smażenie. Biała kiełbasa smażona to propozycja na co dzień i od święta. Właściwie przygotowana ma chrupiącą skórkę i miękki, aromatyczny i soczysty środek.

Biała kiełbasa smażona - sposób przygotowania smażonej białej kiełbasy
Autor: Shutterstock.com Biała kiełbasa smażona - sposób przygotowania smażonej białej kiełbasy

Spis treści

  1. Biała kiełbasa smażona - zasady
  2. TOP 10 przepisów na BIAŁĄ KIEŁBASĘ
Domowa biała kiełbasa – jak ją zrobić?

Biała kiełbasa smażona - zasady

Białą kiełbasę na wielkanocne śniadanie (i nie tylko) można usmażyć. Oto kilka zasad, które warto zastosować przygotowując smażoną białą kiełbasę:

Surową kiełbasę o klasycznej grubości warto przed smażeniem lekko sparzyć – włożyć do wrzątku na ok. 10 minut. To sprawi, że kiełbasa po usmażeniu nie będzie w środku surowa - bez podgotowania smażenie musiałby trwać dłużej, co mogłoby się skończyć wysuszeniem kiełbasy lub pęknięciem skórki na patelni.

Cienkich białych kiełbasek nie trzeba parzyć - są na tyle nieduże, że nie grozi im to, że po smażeniu będą surowe w środku.

Pamiętaj, by białą kiełbasę smażyć w całości – nie radzimy nacinania jej, krojenia kiełbasek w plastry czy robienia z niej raczków. Dzięki temu kiełbasa zachowa smak i aromat, a także będzie bardziej soczysta. Nacinanie może sprawić, że biała kiełbasa stanie się wiórowata.

Kiełbasę wrzucamy na gorący tłuszcz – nie róbmy tego wtedy, gdy jest jeszcze chłodny. Po wstępnym zrumienieniu zmniejszamy płomień pod patelnią.

TOP 10 przepisów na BIAŁĄ KIEŁBASĘ

Sprawdź też:

Jak wybrać dobrą białą kiełbasę? Co trzeba o niej wiedzieć?

Biała kiełbasa: jaki jest jej skład? Z czego się robi białą kiełbasę?

Biała kiełbasa - co wiesz o tym, wielkanocnym przysmaku?

Pytanie 1 z 8
Z jakiego mięsa produkuje się białą kiełbasę?
Biała kiełbasa
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE