Gotowanie ziemniaków w mikrofalówce - jak ugotować ziemniaki w mikrofali

Gotowanie ziemniaków w mikrofalówce - jak ugotować ziemniaki w mikrofali

Autor Zdjęcia: Shutterstock

Ziemniaki gotowane w mikrofali są pyszne i proste w przygotowaniu.

Ziemniaki bardzo łatwo ugotować w mikrofali. Ten prosty przepis na gotowanie ziemniaków w mikrofalówce pomoże Wam skrócić czas przygotowania obiadu. Ziemniaki gotowane w mikrofali mają przyjemny smak, podobny do ziemniaków pieczonych lub gotowanych na parze. I, co najważniejsze, ziemniaki gotowane w mikrofali są gotowe w kilka minut! 

Gotowanie ziemniaków w mikrofalówce

Ugotowanie ziemniaków w mikrofali jest bardzo łatwe i szybkie. Wystarczy je umyć, włożyć do odpowiedniego naczynia i wstawić do mikrofali. Najważniejsze jest jednak to aby dobrać właściwą moc i czas gotowania. Dzięki temu ziemniaki ugotują się, ale nie rozpadną. Ziemniaków nie trzeba przed gotowaniem w mikrofali obierać, ale należy je ponakłuwać widelcem, aby zgromadzona w nich woda miała ujście.

Jak ugotować ziemniaki w mikrofali - instrukcja

  • Średniej wielkości ziemniaki myjemy, nie obieramy. Takie są zdrowsze, bo zawierają błonnika, ale przede wszystkim smaczniejsze, gdyż cały aromat pozostaje pod skórką. Większe ziemniaki można obrać i pokroić na mniejsze kawałki

  • Nieobrane ziemniaki nakłuwamy widelcem, aby nie rozsadziło ich ciśnienie. Para wodna wydostanie się zrobionymi otworami. Młode, drobne i dość wodniste ziemniaki nie wymagają nakłuwania. 

  • Ziemniaki wkładamy do miski, która nadaje się do użytku w mikrofalówce. Ustawiamy pełną moc urządzenia.

  • Na jednego średniego ziemniaka o wadze 120 g potrzeba ok. 3 minut.

  • Drobne ziemniaki o wadze ok. 300 g potrzebują ok. 7 minut.

  • W przypadku 500 g średniej wielkości ziemniaków potrwa to około 15 minut.

Ocena: 3,3