Guarana - roślinny afrodyzjak. Jakie ma działanie?

2016-11-16 14:27
roslinne-afrodyzjaki-guarana-jak-guarana-dziala-na-seks.jpg
Autor: pixabay.com Czerwone nasiona guarany zawierają więcej kofeiny niż ziarna kawowca.

Guarana na pewno pobudza, pytanie tylko czy zawsze w tym samym aspekcie. Podpowiadamy, co zrobić z guaraną, aby zmieniał się w prawdziwy afrodyzjak.

Guarana - charakterystyka

Guarana lub liana guarana (łac. Paullinia cupana) pochodzi z lasów Amazonii, krainy gorącej i wilgotnej. Ma pierzaste liście i żółte kwiaty, które zebrane są w grona. Owoce mają skorupkę koloru czerwonego, pod którą tkwią biało czarne nasiona przypominające oczy. Mówi się też o nich, że to nasiona młodości.

Guarana rośnie dziko, ale jest tez uprawiana na plantacjach. Indianie z rejonu Amazonii od stuleci zbierają jej nasiona i wytwarzają z nich silnie pobudzający napój - wierzą, że doda on sił witalnych i rozbudzi energię seksualną zarówno u kobiet, jak i mężczyzn.

Kofeina

Roślina swoją reputację, jako silnie stymulującego środka zwiększającego popęd płciowy, zyskała dzięki kofeinie. Zawiera jej kilkakrotnie więcej niż same ziarna kawowca, poza tym w nasionach guarany znajduje się też znaczna ilość tłuszczów, olejów i żywic.

Co przygotowuje się z guarany?

Nasionka guarany pali się, jak nasiona kawowca i miele. Tak powstałą mąkę miesza się z wodą i ugniata na ciasto. Następnie formuje się pałeczki i suszy na słońcu. Tak powstały "chleb" z guarany może bardzo długo być przechowywany. Przed użyciem trzeba go tylko zmoczyć gorącą woda i oskrobać.

Jak działa guarana?

Działanie guarany jako naturalnego stymulatora jest zarówno rozgrzewające i pobudzające, dlatego prawdopodobnie łączono je z rozbudzaniem energii seksualnej. Jeżeli nie rozbudzi pod tym względem, to w każdym razie zlikwiduje ból głowy, a to zawsze coś na dobry początek miłosnych igraszek.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE