Męczy cię kac? Hit z TikToka zadziała jak wewnętrzny prysznic

2022-06-20 15:31

Tylko trzy składniki, pięć minut cierpliwości i ratujący dzień napój gotowy. Tak przynajmniej twierdzą użytkownicy Tik Toka, którzy chętnie wspomagają się tym ożywczym eliksirem. Czy "wewnętrzny prysznic", jak go nazywają jego miłośnicy, to rzeczywiście cudowne remedium na kaca?

Napój z chia na kaca
Autor: Shutteratock Ten napój działa jak wewnętrzny prysznic

Spis treści

 1. Na kaca niekoniecznie praca
 2. Woda z cytryną i...
 3. Sprawdziliśmy, polecamy!
 4. Przepis na "internal shower"

Długi weekend czerwcowy to dobra okazja do imprez i spotkań towarzyskich. Jeśli zabawa była przednia, a napojów wyskokowych dostatek może się okazać, że weekend mimo iż przedłużony, to jednak za krótki na pożegnanie się z poalkoholowymi dolegliwościami. Jeśli i Was dopadło to nieszczęście, możliwe, że możecie sobie pomóc.

Na kaca niekoniecznie praca

Stare porzekadło mówi, że na kaca najlepsza jest praca. Ale jak tu pracować jak głowa pęka, oczy się same zamykają, a żołądek wykręca się w chińskie S? Można spróbować poradzić sobie z kacem sposobami aptecznymi (tu spory wybór musujących tabletek), domowymi (babciny żurek, sok z kapusty lub ogórków, mocna kawa z cytryną) lub zajrzeć na Tik Toka, którego użytkownicy mają sposób na niemal każdy problem i życiowa dolegliwość.

Woda z cytryną i...

Woda z cytryną to jeden z najbardziej znanych napojów na syndrom dnia następnego. To świetny sposób na nawodnienie organizmu, oczyszczenie go i dostarczenie sporej porcji witaminy c i innych składników wspomagających organizm. Ale można iść o krok dalej. Jeśli do wody z cytryną dodamy nieco ziarenek chia - powstanie super oczyszczający eliksir, który nazywany jest wewnętrznym prysznicem. I, mimo ze na "wynalazki" z Tik Toka zazwyczaj patrzymy z przymrużeniem oka, to to połączenie ma sens. Trzy składniki napoju tworzą świetne połącznie, które można stosować nie tylko jako remedium na kaca. Taki koktajl pomoże również przy niestrawności, bólu brzucha i mdłościach. Woda nawodni organizm, sok z cytryny uzupełni niedobory witaminy ce, a błonnik z nasion chia wymiecie z organizmu to, co zbędne.

Sprawdziliśmy, polecamy!

Oczywiście z pewnymi ograniczeniami:

 • Jeśli masz uczulenie na którykolwiek składnik napoju, nie stosuj go.
 • Jeśli za jakichś powodów jesteś na diecie niskobłonnikowej, nie stosuj go również.
 • Jeśli cierpisz na choroby jelit, również go nie stosuj, albo skonsultuj najpierw z lekarzem, czy nasiona chipa ci nie zaszkodzą.
 • Pamiętaj też, że nasiona chia w zbyt dużej dawce, również mogą zaszkodzić i powodować wzdęcia lub biegunkę.

Przepis na "internal shower"

Składniki:

 • 1 szklanka wody
 • 2 łyżki soku z cytryny
 • 2 łyżki nasion chia

Składniki mieszamy i odstawiamy na 5 min, a następnie wypijamy i czekamy na efekty.

Sprawdź, czy warto pić wodę z cytryną