Jak usunąć osad z imbryka do herbaty?

2016-10-06 15:52

Osad w imbryku do herbaty raczej nie psuje smaku napoju, ale na pewno nie wygląda estetycznie. Tymczasem można sobie z nim w prosty sposób poradzić. Sprawdź, jak to zrobić.

Jak usunąć osad z imbryków do parzenia herbaty?
Autor: photos.com Sprawdź, jak usunąć osad z czajniczka na herbatę. 

Osad w imbryku do herbaty - jak się go pozbyć?

Jeśli osad nie jest zbyt duży, to poradzi sobie z nim sok z cytryny lub kwasek cytrynowy. Ma on właściwości wybielające. Można najpierw przetrzeć ścianki naczynia samym sokiem, a po kwadransie wlać do naczynia gorącą zagotowaną wodę. Czynność powtórzyć dwukrotnie.

Można wlać do imbryka 2/3 szklanki octu i zalać go gorącą wodą. Zostawić na kwadrans, wylać, dokładnie umyć imbryk.

W takiej sytuacji sprawdza się również soda oczyszczona. Wystarczy przygotować roztwór z dwóch łyżek sody oraz ok. 0,5 litra wody i przegotować to w imbryczku.

Dobrym specyfikiem z kuchennej szafki jest też proszek do pieczenia. Używasz go zamiast płynu do mycia. Wystarczy na gąbkę wysypać porcję proszku, zamoczyć gąbkę w wodzie i i rozpocząć szorowanie.

Choć ten sposób może niektórych zaskoczyć, to z każdym osadem dobrze poradzą sobie tabletki do przygotowywania roztworu do czyszczenia protez stomatologicznych.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE