Jak oszczędzać gaz w kuchni? Poradnik: jak zmniejszyć rachunki za gaz

2016-10-05 15:39

Dużo płacisz za gaz? Zastanawiasz się, jak obniżyć rachunki? Zamiast narzekać, zastanów się, co zrobić, aby płacić mniej. Jak oszczędzać gaz w kuchni – krótki poradnik.

Jak oszczędzać gaz w kuchni? Jak obniżyć rachunki za gaz? Poradnik: jak zmniejszyć zużycie gazu?
Autor: photos.com Rachunki za gaz można łatwo obniżyć. Sprawdź jak!

Spis treści

  1. Oszczędzanie gazu – gotowanie
  2. Oszczędzanie gazu – zmywanie

Wystarczy trochę się postarać, a w portfelu zostanie nawet kilkanaście złotych miesięcznie. Oto kilka prostych i użytecznych rad, które pozwolą ci zmniejszyć zużycie gazu. Efekty stosowania się do nich zobaczysz z radością już na najbliższej fakturze. Zobacz, jak można obniżyć rachunki za gaz.

Oszczędzanie gazu – gotowanie

1. Jeśli często gotujesz na gazie, warto kupić garnki z wielowarstwowym dnem. Ugotujesz w nich szybciej i taniej, a potrawa dłużej będzie ciepła.

2. Stawiając garnek na gazie, nie podkręcaj za mocno płomienia (płomień nie może obejmować ścian naczynia). Gdy garnek i płomień mają podobną średnicę, to ciepło jest optymalnie wykorzystane.

3. Gotuj pod przykryciem. Pokrywki powinny być dokładnie dopasowane.

4. Pamiętaj o regularnym czyszczeniu palników. Zanieczyszczone zużywają więcej gazu. Płomień powinien mieć jasnoniebieski kolor.

5. Nie gotuj wody na zapas. Do czajnika nie wlewaj więcej wody, niż ci akurat potrzeba.

6. Nie ustawiaj kuchenki gazowej na linii okno-drzwi, ponieważ przeciągi mogą zgasić płomień.

7. Kupując kuchenkę, sprawdź zgodność zainstalowanych dysz z rodzajem użytkowanego gazu. Niewłaściwie dobrane dysze mogą powodować „niepełne spalanie”, a w konsekwencji większe zużycie gazu.

Oszczędzanie gazu – zmywanie

1. Jeśli używasz gazu do podgrzewania wody i masz przepływowy ogrzewacz wody (tzw. junkers) starego typu (ze „świeczką”), pomyśl o jego wymianie na urządzenie z zapłonem elektronicznym.

2. Nie myj naczyń pod bieżącą wodą – nalej wody do komory zlewozmywaka. Dodaj płynu do mycia naczyń, umyte naczynia płucz w zimnej wodzie i połóż na ociekaczu.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE