Rak trzustki - dieta pomocna w profilaktyce antynowotworowej

2016-08-05 12:59

Osoby chorujące na raka trzustki mają zazwyczaj bardzo złe rokowania. Szanse na wyleczenie daje jedynie poddanie się zabiegowi chirurgicznemu we wczesnym stadium choroby. Są jednak sposoby, które mogą uchronić nas przed tym rodzajem nowotworu. Sprawdź, co należy jeść, aby zapobiec rozwojowi nowotworu.

Co chroni przed rakiem trzustki, co go leczy?
Autor: pixabay.com Naukowcy wskazują szereg sposobów, które mogą uchronić nas przed zachorowaniem na raka trzustki. Jednym z nich jest regularne jedzenie dzikich jagód.

Spis treści

  1. Profilaktyka raka trzustki - dieta
  2. Profilaktyka raka trzustki - pozostałe metody

Profilaktyka raka trzustki - dieta

Witamina D - Naukowcy rekomendują przyjmowanie syntetycznej witaminy D, która osłabia komórki rakowe.

Dzikie jagody - Jedzenie dzikich jagód pomaga chorym, poddającym się chemioterapii.

Aspiryna - Regularnie przyjmowana może obniżyć zachorowanie na raka o 48%.

Chińskie zioła - Niektóre chińskie zioła (Tirpterygium wilforii, Lei Gong Teng, Thunder God Vine) tłumią białko, dzięki któremu rozwija się rak trzustki.

Profilaktyka raka trzustki - pozostałe metody

Dazatynib- Substancja zwana dazatynibem (która jest m.in. w leku SPRYCEL) uniemożliwia rakowi rozprzestrzenianie się po ciele chorego.

Komórki macierzyste - Komórki macierzyste mogą wspomóc regenerację trzustki.

Elektrody - W Warszawie przeprowadzono zabieg wszczepienia pacjentowi elektrod, które zabijają komórki rakowe, nie uszkadzając komórek zdrowych.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE