Jednodniowa dieta owsiana - prosta i skuteczna

2020-10-27 9:18
dieta owsiana
Autor: Shutterstock Owsianka to podstawowa i jedyna potrawa w menu diety owsianej.

Masz jutro długo wyczekiwane spotkanie? A wybrana na tę okazję sukienka nie pasuje? Jednodniowa dieta owsiankowa pomoże Ci pokonać tę przeszkodę. To idealna propozycja dla wszystkich, którzy chcą szybko schudnąć bez wysiłku. Przekonaj się, jak w jeden dzień poprawić swoją figurę!

Jednodniowa dieta owsiankowa jest dla tych, którym zależy na szybkim zrzuceniu 1 kilograma. Dieta nie należy do skomplikowanych. Przez wielu, którzy poświęcili jej 24 godziny uznana za niezwykle skuteczną. Podstawową i jedyną zasadą jednodniowej diety owsianej jest spożywanie tylko i wyłącznie zupy owsianej od samego rana do wieczora.

Przepis na zupę owsiankową

Do przygotowania owsianki potrzebujemy 7-8 łyżek stołowych płatków owsianych. Warto wybrać tę bez soli, cukru czy innych dodatków. Płatki zalewamy 2 litrami chudego mleka (może być także mleko sojowe light). Oba składniki gotujemy na wolnym ogniu do czasu aż płatki owsiane będą miękkie. Tak przyrządzoną owsiankę dzielimy na 5 porcji. Aby urozmaicić smak potrawy, można dodać do każdej porcji otrąb owsianych lub odrobinę słodziku, najlepiej naturalnego w postaci miodu.

Jak stosować dietę owsianą

Pierwszą porcję zjadamy na śniadanie około godziny 8:00. Pozostałe porcje owsianki jemy w odstępach 2,5 godzin. Między posiłkami ustrzegamy się przed podjadaniem. Przez cały dzień wolno pić wyłącznie napoje niesłodzone – kawę, herbatę i wodę mineralną. Dzięki diecie owsiankowej można w ciągu jednego dnia schudnąć 1 kilogram. Jeśli Wam się spodoba, możecie do niej wracać raz w tygodniu lub raz na miesiąc. W odchudzaniu najważniejsze są efekty. Przy diecie owsiankowej macie je gwarantowane.