Nalewka malinowa babci Zosi: tradycyjny przepis na babciną malinówkę
Dieta bezglutenowa
Dieta wegańska
Dieta wegetariańska
Malinówka, podobnie jak inne nalewki, nie jest trudna w przygotowaniu, ale wymaga sporo cierpliwości. Jeśli pozwolimy jej jednak dostatecznie dojrzeć, odwdzięczy się nam wspaniałym smakiem i aromatem. Jak zrobić nalewkę malinową według tradycyjnej receptury? Podajemy przepis na babciną malinówkę!
Babcina malinówka na zdrowie
Nalewka na malinach to nie tylko smaczny i wspaniale rozgrzewający napitek. Maliny w nalewce zachowują wszystkie te właściwości, które tracą w pasteryzowanym soku. Przy przeziębieniu kieliszeczek malinówki podziała lepiej niż większość specyfików z apteki.
Polecamy też:
Więcej przepisów na nalewki
Przepisy na pyszne nalewki znajdziecie w wydanej pod patronatem Beszamel.pl przez wydawnictwo HARDE książce Anny Szubińskiej "Nalewki. Natura zamknięta w butelce". Poradnik do nabycia w sieci Empik, księgarniach i sklepie wiemiwybieram.pl.
Przepis na babciną malinówkę
SKŁADNIKI
- 0,5 kg malin
- 1 litr spirytusu 70 proc.
- 1 kg cukru
PRZYGOTOWANIE KROK PO KROKU
- Umyte maliny trzeba dokładnie utrzeć z cukrem i włożyć do słoja, po czym odstawić w słoneczne i ciepłe miejsce (na przykład na parapet okienny) na 2 dni.
- Następnie dolać spirytus, dobrze wymieszać zawartość i przecedzić przez drobne sitko i gazę, po czym ponownie odstawić na kilka dni.
- Przefiltrować nalewkę przez bibułę filtrującą, filtr do kawy lub grubo złożoną gazę i rozlać do butelek. Zakorkować i odstawić w ciemne miejsce na 4 miesiące. Po tym czasie warto nalewkę przefiltrować raz jeszcze.