Nalewka aloesowa - jak pozyskać domowy sok aloesowy i zrobić z niego nalewkę

2017-04-05
Nalewka aloesowa - jak pozyskać domowy sok aloesowy i zrobić z niego nalewkę
Autor: Shutterstock Nalewka aloesowa - jak pozyskać domowy sok aloesowy i zrobić z niego nalewkę
łatwy
25 min
4

Aloes jest niezwykłą rośliną, która przystosowała się do życia w trudnych warunkach, dzięki czemu w soku swoich liści gromadzi niezbędne do życia zasoby: ponad 200 aktywnych składników w tym witaminy, minerały, aminokwasy, enzymy, polisacharydy i kwasy tłuszczowe. Zobacz jak pozyskać sok z domowego aloesu i zrobić z niego nalewkę aloesową.

Składniki

1/2 litra soku z aloesu

1/2 litra miodu naturalnego

1/2 litra spirytusu

1/2 litra soku z cytryn

PRZYGOTOWANIE KROK PO KROKU

Jak pozyskać sok aloesowy: można go przygotować z roślin uprawianych w domu, bądź też kupić gotowy w aptece. Do przygotowania soku powinno się użyć roślin, które mają co najmniej 5 lat. Liście mieli się w maszynce i wyciska sok.

Nalewka aloesowa: wszystkie składniki mieszamy w dużym, szklanym naczyniu. Następnie płyn przelewamy do ciemnych butelek. Odstawiamy na tydzień, lekko potrząsając co jakiś czas. Nalewkę powinno się przechowywać w chłodnym, ciemnym miejscu.

Anna Szubińska Nalewki. natura zamknięta w butelce

 
Przepisy na pyszne nalewki znajdziecie w wydanej pod patronatem Beszamel.pl przez wydawnictwo HARDE książce Anny Szubińskiej "Nalewki. Natura zamknięta w butelce". Poradnik do nabycia w sieci Empik, księgarniach i naszym sklepie.