Matchak Latte: przepis na Vanilla Matcha Latte z zestawu 33Mata dla McDonald's

Matchak Latte: przepis na Vanilla Matcha Latte z zestawu 33Mata dla McDonald's
Autor: Shutterstock.com Matchak Latte: przepis na Vanilla Matcha Latte z zestawu 33Mata dla McDonald's
łatwy
10 min
1

Dieta bezglutenowa

Dieta wegańska

Dieta wegetariańska

Dieta niskokaloryczna

Młody raper Mata we współpracy z siesią restauracji fast-food wypuszcza sygnowany przez siebie zestaw. Od 18 października w sieci McDonald's za 18 zł będzie można spróbować zestawy 33Mata. W skład zestawu wchodzą potrójny cheeseburger, średnie frytki oraz Matchak Latte, czyli  vanilla matcha latte. Polecamy przepis na ten pyszny napój gotowy w kilka minut! 

SKŁADNIKI

  • 1 łyżeczka zielonej herbaty matcha w proszku
  • 50 ml gorącej wody
  • 1-2 łyżeczki syropu waniliowego
  • 170 ml mleka 3,2% lub migdałowego napoju roślinnego dla baristów

PRZYGOTOWANIE KROK PO KROKU

  • Podgrzej wodę do 80°C. W międzyczasie gotuj mleko na parze na kuchence lub kuchence mikrofalowej, aż mleko osiągnie około 65°C.
  • Dodaj matchę do szklanki. Następnie wlej 50 ml wody. Wymieszaj trzepaczką lub ręcznym aeratorem (spieniaczem do mleka), aż aż uzyskasz gładką mieszaninę. Dodaj syrop waniliowy do smaku.
  • Po podgrzaniu mleka spieniaj je, aż uzyska błyszczącą powierzchnię z mikropianki. Wlej mleko do waniliowej matcha latte i nanieś pozostałą piankę na wierzch. Smacznego! 
Kawa dobra na wszystko: poznaj właściwości kawy
Adrianna Ewa Stawska-Ostaszewska

Redaktorka serwisu kulinarnego Beszamel.pl Dziennikarka, tłumaczka, pisarka. Szefowa kuchni i koneserka smaku. Niestrudzona popularyzatorka historii kultur kulinarnych, kuchni regionalnych i narodowych. Autorka książek: „Dzieje łakomstwa i obżarstwa” (wyd. Harde, 2019), „Polska Księga …

więcej