Chrupiące z zewnątrz, ciągnące w środku. Burrito idealne
Szybka przekąska, która świetnie sprawdzi się każdego dnia. Idealna do pracy, szkoły czy po prostu na lunch.Byrrito z grillowanym serem smakuje obłędnie, wygląda niesamowicie i jest dziecinnie proste do przygotowania. Wystarczy kilka składników, by można było się nim zajadać.
i
To nie kolejne, zwykłe burrito. Serowy twist, który zachwyca
To danie jest niezwykle proste do przygotowania, a smakuje niesamowicie, przy okazji wyglądając zniewalająco. To nie jest kolejne, zwykłe burrito, serowa skorupka sprawia, że smakuje ono niesamowicie. A to wszystko naprawdę niewielkim kosztem. Tego trzeba spróbować.
Jeśli chodzi o ser, to najlepiej sprawdzi się taki twardy, dojrzewający jak na przykład cheddar. Sery typu mozzarella mogą za szybko się przypiekać. Jeśli pomimo wybrania twardego sera, wciąż za szybko się on przypieka to znak, że musimy zmniejszyć ogień.
Z czym podawać burrito? Wybór jest szeroki
Jeśli chcemy możemy nasze burrito podawać z salsą, guacamole albo sosem serowym. Jeśli wolimy wegetariańską opcję mozemy zamienić kurczaka na tofu. Bez problemu zamienimy go również na przykład na mieloną wołowinę. To już pozostawiamy kwestii waszych gustów.
To burrito to wspaniały pomysł na lunch, kolację czy przepyszną przekąskę. Jest poste w przygotowaniu, wygląda niesamowicie, a smkauje jeszcze lepiej. Zachwyć swoich najbliższych tym prostym przepisem, który nie może się nie udać.
SKŁADNIKI
- 3 duże tortille pszenne
- 300 g sera
- masło lub olej do smażenia
- Nadzienie:
- grillowany kurczak
- ugotowany ryż
- czarna lub czerwona fasola
- kukurydza
- papryka
- cebula
- jalapeño (opcjonalnie)
- ulubiony sos np: salsa pomidorowa, BBQ czy kwaśna śmietana
PRZYGOTOWANIE KROK PO KROKU
- Na dużej patelni podsmażamy mięso i warzywa.
- Dorzucamy ryż i doprawiamy do smaku.
- Każdą tortillę lekko podgrzewamy.
- Na każdej z nich układamy farsz, fasolę, sos i ser.
- Rozgrzewamy patelnie.
- Posypujemy ją startym serem.
- Kiedy ser zacznie się topić, układamy na nim buritto.
- Kiedy powstanie na nim złota skorupka, obracany burrito i podsmażamy stronę bez sera.
- Podajemy na ciepło.