winnicalidla.pl - platforma dla miłośników wina

2017-11-15 16:03

Winnicalidla.pl to innowacyjną, pierwsza taka na rynku platforma do rezerwowania win on-line. W ten sposób sieć chce ułatwić konsumentom, którzy nie czują się ekspertami, wybór odpowiedniego dla nich wina oraz, przez porady i wskazówki, zmniejszyć dystans odbiorców do kategorii i przybliżyć tajniki świadomej konsumpcji wina.  

winnicalidla.pl  - platforma dla miłośników wina
Autor: Shutterstock Winnicalidla.pl to platforma do zamawiania wina w zaciszu domowym

Badania pokazują, że Polacy wciąż poszukują informacji na temat win. Powszechne opinie konsumentów koncentrują się wokół nieznajomości tej kategorii, wybierania bezpiecznych, znanych marek oraz przekonania, iż to drogi produkt[1]. Lidl Polska chce sprawić, że wybór i zakup wina stanie się prostym i przyjemnym doświadczeniem, przez co przybliży świat wina Polakom. To co wyróżnia platformę winnicalidla.pl to nowa oferta wysokiej jakości produktów, możliwość rezerwacji wina w zaciszu własnego domu, proponowane zestawy win na różne okazje oraz porady i rekomendacje ekspertów.

Nieustannie zmieniamy się i rozwijamy dla naszych klientów. Oprócz dostarczania wysokiej jakości produktów w atrakcyjnych, niskich cenach, dążymy do wypełniania naszej kulinarnej misji edukacyjnej. Po platformie kuchnialidla.pl i szeregu innowacyjnych promocji oraz konceptów przyszedł czas zrobić krok naprzód – zdecydowaliśmy się zaproponować naszym klientom nowoczesny system rezerwacji wina: winnicalidla.pl” – mówi Maksymilian Braniecki, prezes Lidl Polska.

Rezerwacji wina można dokonać w łatwy i przystępny sposób, w zaledwie kilka minut. Wystarczy wejść na platformę winnicalidla.pl, zarejestrować się, zarezerwować wybrane wina i wskazać dowolny sklep Lidla. Następnie, po otrzymaniu informacji sms o przygotowanej rezerwacji, można odebrać produkty w sklepie, płacąc za nie w kasie.

W doborze i ocenie win na platformę winnicalidla.pl oraz tworzeniu specjalistycznych treści uczestniczyli eksperci z branży: Michał Jancik –   Mistrz Polski Sommelierów z 2000 roku,  wykładowca sensoryki na kierunku Enologia Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz sommelier współpracujący z Lidl Polska od 2009 roku. Drugim z ekspertów jest Richard Bampfield – posiadający prestiżowy tytuł Master of Wine, świadczący o najwyższych standardach profesjonalnej wiedzy, przyznawany przez The Institute of Masters of Wine. Richard jest również przewodniczącym komisji szanowanego międzynarodowego konkursu winiarskiego International Wine Challenge oraz niezależnym testerem wina.

„Start platformy winnicalidla.pl to uwieńczenie kilku miesięcy pracy. Ocena selekcji win dokonanej przez Michała i zespół Lidl Polska była wspaniałym doświadczeniem. Jestem pewien, że asortyment dostarczy ciekawych propozycji dla każdego podniebienia. Mamy tu wina z całego świata. W ułatwieniu dokonania wyboru pomoże podział na kategorie między innymi według kraju pochodzenia, szczepu lub gatunku” – podkreśla Richard Bampfield.

Eksperci przetestowali szeroki asortyment win, przyznając każdemu z nich ocenę. Posłużyli się przy tym specjalną skalą gdzie ocena 95 – 100 oznacza wino wybitne pod każdym względem, 90 – 94 wino wyróżniające się stylem i charakterem, 85 – 89 wino o wyjątkowych walorach, 80 – 84 wino dobrej jakości.  Na tej podstawie wyłonili ponad 80 win. Winnicalidla.pl oferuje wyselekcjonowane wina ocenione minimum na 80 punktów. Wino o najlepszej nocie, Virginie de Valandraud 2015, Saint-Émilion Grand Cru, zdobyło 95 punktów.[1] Raport TGI, Konsumpcja wina 25-60 lat, Kantar Millward&Brown, listopad 2016

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE