Świąteczne zakupy spożywcze online: przewodnik jak i gdzie zamawiać przez internet?

2020-11-30 6:36

Świąteczne zakupy spożywcze można wykonać bez wychodzenia z domu. Wystarczy mieć dostęp do internetu oraz komputer stacjonarny, tablet, notebook lub smartfon. To najlepsze rozwiązanie dla osób o obniżonej odporności, z ograniczeniami w poruszaniu się, czy po prostu zajętych. Wygodna forma zakupów online dostępna jest dziś praktycznie dla każdego.

Świąteczne zakupy spożywcze online: przewodnik jak i gdzie zamawiać sprawunki na święta?
Autor: Shutterstock Zakupy spożywcze przez internet są łatwe

Spis treści

  1. Higiena zakupów online
  2. Zakupy przez internet
  3. Jak kupować online 
  4. Pierwsze zakupy
  5. Wyszukanie produktów
  6. Koszt dostawy
  7. Termin dostawy
  8. Sposób płatności
  9. Gdzie kupować?

➭ Zakupy artykułów spożywczych można zrobić online. Wystarczy mieć komputer lub telefon z dostępem do internetu. ➭ Przy wyborze sklepu należy sprawdzić, czy obsługuje Twoją lokalizację. Wystarczy podać kod pocztowy. ➭ Zakupy przez internet możliwe są od minimalnej kwoty sprawunków. Najczęściej jest to 100 zł. ➭ Sprawunki można zamówić na określony dzień i godzinę.➭ Im bliżej świąt tym mniej wolnych „okienek czasowych”.

Higiena zakupów online

Zakupy spożywcze online to przede wszystkim bezpieczeństwo epidemiologiczne. Unikamy w ten sposób kontaktu z tłumem w sklepie. To także wybawienie dla wszystkich, którzy mają utrudnione przemieszczanie się. Zakupy można odebrać bezkontaktowo, opłacając je elektronicznie za pomocą bliku, karty kredytowej, czy płatniczej karty przedpłaconej. Po odebraniu zakupów, zaopatrzeni w rękawiczki i maseczkę, każde opakowanie spryskujemy płynem dezynfekcyjnym i pozostawiamy na kilka minut. Potem możemy je przepakować do szafek, lodówki i zamrażarki. 

Zobacz jak przygotować: Domowy płyn do dezynfekcji

Zakupy przez internet

Zakupy z wykorzystaniem desktopowych programów nie są nowością. Spożywcze sklepy online funkcjonują od kilku lat. Obecnie przeżywają renesans. Podczas wiosennego lockdownu były tak popularne, że musiały zwiększyć swoją ofertę i obszar dostaw.

Nasza strona została wykonana w technologii RWD co oznacza, ze dostosuje się do urządzenia na jakim zostanie otworzona niezależnie czy to komputer stacjonarny, laptop, tablet czy smartfon. Swoje zakupy możesz zacząć w domu, a dokończyć np. stojąc w korku w drodze do pracy.

Jak kupować online 

Strony internetowe sklepów z dostawą do domu są tak zbudowane, że zazwyczaj dostosowują się do urządzenia na jakim zostanie otworzona niezależnie czy to komputer stacjonarny, laptop, tablet czy smartfon. Swoje zakupy możesz zacząć w domu, a dokończyć w dowolnym miejscu, na placu zabaw z dziećmi lub w autobusie w drodze do pracy. 

Pierwsze zakupy

Po wejściu na stronę sklepu należy się upewnić, czy dany sklep obsługuje Twój adres dostawy. Zazwyczaj należy podać kod pocztowy, a wtedy mechanizm strony zweryfikuje czy dostawa będzie możliwa. Jeśli tak, to można przejść dalej. Kolejnym krokiem jest rejestracja konta lub zalogowanie, jeśli konto zostało założone wcześniej.

Wyszukanie produktów

Strony zbudowane są intuicyjnie. Klarowne, ilustrowane menu  produktów spożywczych podzielone jest na kategorie takie same jak w sklepie stacjonarnym. Mamy zatem dział mięsny, wędliniarski, nabiałowy, warzywno-owocowy, czy chemiczny. Jest także wyszukiwarka, która ułatwia wyszukanie interesującego nas artykułu spożywczego. Wiele sklepów oferuje również zapamiętanie listy zakupów i powtórzenie jej przy następnych sprawunkach. 

Koszt dostawy

W wielu sklepach online określona jest kwota od której realizowane jest zamówienie i darmowa dostawa. Zazwyczaj minimalna kwota to 100 zł. 

Termin dostawy

Przy składaniu zamówienia należy określić czas dostawy. Nie jest to jednak dowolne. Wybierać można tylko z proponowanych terminów. Warto również wiedzieć, że im bliżej świąt tym wolnych terminów będzie mniej. Niektóre sklepy oferują również samodzielny odbiór zakupów w sklepach stacjonarnych. 

Sposób płatności

Internetowe sklepy spożywcze oferują dwa rodzaje płatności: gotówkową i elektroniczną. W tym drugim przypadku można wybierać między opłatą z wykorzystaniem terminalu z jakim przyjeżdża dostawca lub płatność online. Płatność online można dokonać przelewem przez swój bank, blikiem lub kartą płatniczą. 

Gdzie kupować?

Oferta sklepów jest ogromna. Obok wielkich sklepów sieciowych w necie znajdziemy wiele sklepów o charakterze lokalnym. Najczęściej wybierane sklepy to:  AuchanDirect.pl, Carrefour.pl, Frisco.pl, e-dyskont.pl, polskikoszyk.pl, e-spar.pl, Trafiszop.pl, kmdelikatesy.pl