Nowy browar Infinitum Brewing wchodzi na polski rynek

2019-11-21 12:20

Infinitum Brewing to browar, który hucznie wchodzi na polski rynek piwny. Jego premierowy trunek American Barley Wine już został odznaczony złotym medalem na mistrzostwach świata International Beer Cup 2019 w Japonii w kategorii Wood and Barrel Aged Strong Beer. Czarna zmysłowa butelka z szampańskim korkiem i złoconymi napisami sugeruje, że jej zawartość jest wyjątkowa. Próbowaliśmy tego piwa i absolutnie zgadzamy się międzynarodowym jury. To wybitny trunek dla konesera. Rozpiera nas duma narodowa.

Infinitum Brewing2.jpg
Autor: mat. pras. Infinitum Brewing Pierwsze polskie piwo nagrodzone złotym medalem na International Beer Cup w Japonii

Jak wyznał nam Wiktor Urban, twórca browaru: – Infinitum Brewing został stworzony, by przełamywać standardy i pokazać światu bezkompromisowe podejście do jakości.

Wyjątkowość browaru już została doceniona przez resztę świata podczas International Beer Cup 2019 w Japonii, w którym wygrał on złoty medal. Mistrzostwo świata zdobyło debiutanckie piwo American Barley Wine i tym samym po raz pierwszy w historii tego konkursu polski browar otrzymał tak wysokie odznaczenie.

- Infinitum Brewing jest odzwierciedleniem braku ograniczeń w dążeniu do doskonałości oraz odrzuceniem jakichkolwiek kompromisów. Dlatego marka została opatrzona znakiem nieskończoności Infinitum oraz symbolem węża Uroboros. Oferuję klientom najwyższą jakość piwa poprzez wysublimowany smak i niezwykły aromat, który przebija najlepsze browary z całego świata. Unikalny proces produkcji, wyjątkowa receptura oraz specjalny sposób leżakowania, podczas którego American Barley Wine został dodatkowo nachmielony żywicznym i cytrusowym amerykańskim chmielem odmiany Simcoe, a także poddanie go procesowi wymrażania - to wszystko sprawia, że trunek stał się jeszcze bardziej esencjonalny. To dzięki tym wszystkim elementom, a przede wszystkim dzięki ogromnej pasji powstało unikatowe piwo, które pobudza wszystkie zmysły – mówi Wiktor Urban.

Głównym znakiem rozpoznawczym trunku jest wysublimowany smak oraz niespotykany aromat. Składniki do pierwszego z serii piwa były specjalnie ściągane z całego świata, tworząc wspólnie niespotykaną mozaikę smaków i aromatów. Dzięki odpowiedniej kompozycji najlepszej jakości jasnego słodu jęczmiennego oraz specjalnych belgijskich słodów karmelowych można wyczuć bardzo złożony i bogaty smak. W warstwie słodowej trunku odnaleźć można nuty suszonych rodzynek, palonego cukru, chleba razowego czy herbatników. Leżakowanie oraz fermentacja nadały piękne aromaty czerwonych owoców – słodkich wiśni, żurawiny oraz brzoskwiń, moreli i gruszek. W tle elegancko wplecione są nuty wędzone, torfowe, mineralne i lekko morskie. Wyrafinowany smak i aromat składają się na czystość fermentacji, długość leżakowania oraz charakterystykę wybranej beczki.

Magii piwa dodaje również ukryty alkohol, który jest praktycznie niewyczuwalny. Dodatkowo delikatna, acz wyraźnie zaznaczona goryczka chmielowa i taninowa przyjemnie kontrują profil browaru. Całość tworzy ekskluzywne piwo, które stanowi połączenie browarnictwa najwyższej próby z unikatową sztuką.

- American Barley Wine idealnie współgra z wołowiną, czy dojrzewającym mięsem i „ciężkimi” sosami. Można go również przełamać kwaśnymi potrawami lub owocami. Takie połączenia zadziwią nasze wszystkie zmysły. Każda butelka piwa, ze względu na limitowaną ilość, posiada swój unikalny numer. Z tego rocznika stworzyliśmy jedynie 1500 butelek, które będą dostępne w wybranych, najlepszych restauracjach oraz sklepach specjalizujących się sprzedażą wysokiej jakości alkoholi. Dodatkowo można zamówić je w ramach przedsprzedaży na naszej stronie internetowej www.infinitumbrewing.com – dodaje Wiktor Urban.

Infinity Brewing American Barley Wine zawiera 12% alkoholu i ekstraktu 25° Plato. Rozlewane jest w butelki o pojemności 330 ml i kosztuje 200 zł za butelkę. 

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE