Nowe wina z selekcji Tesco Finest już na półkach sklepowych

2018-01-22 12:09

Pozwalanie sobie na przyjemności i celebrowanie drobnych chwil. Kolacja w gronie miłych gości i wieczór z winem oraz dobrym filmem. Innymi słowy Życie w stylu Finest i myśl przewodnia linii produktów Tesco Finest, którą jest odrobina luksusu i małe przyjemności w dobrej cenie.

Nowe wina z selekcji Tesco Finest
Autor: Shutterstock Na półkach sklepowych pojawiły się nowe wina z selekcji Tesco Finest 2018.

Spis treści

  1. Wybrane wina z selekcji Tesco Finest prezentujemy w galerii: 
  2. Klasyka w najlepszym wydaniu
  3. Wino nie tylko w butelce

Wybrane wina z selekcji Tesco Finest prezentujemy w galerii: 

Produkty z oferty Tesco Finest są przygotowane z użyciem najwyższej jakości produktów i ze znajomością aktualnych trendów kulinarnych, a można je kupić w atrakcyjnej cenie. Dotyczy to również szerokiej oferty win jakościowych, których selekcja obejmuje 30 pozycji. Są one oznaczone specjalnymi etykietami.

Klasyka w najlepszym wydaniu

Oferta win Tesco z selekcji Finest została starannie przygotowana przez zespół specjalistów Tesco i najlepszych dostawców.

– Selekcja Tesco Finest oferuje jakościowe wina od znanych i cenionych producentów, a na etykiecie każdego z nich zawsze znajdziemy nazwisko osoby z konkretnej winiarni, odpowiedzialnej za proces winifikacji. Z jednej strony jest to więc duża produkcja, ale za każdą butelką stoi czujne oko i ręka winiarza, a jego podpis widnieje na każdej z nich. Dzięki zaś bezpośredniej współpracy z producentami, możemy zaoferować wyjątkowe wina w naprawdę atrakcyjnych cenach – mówi Michał Sikora, rzecznik prasowy Tesco Polska.

W Polsce, gdzie spożycie wina rośnie z każdym rokiem nawet o 5-6%, dostosowując się do gustów konsumentów, selekcja Tesco Finest obejmuje przede wszystkim klasyczne szczepy, pochodzące ze znanych i lubianych regionów. I tak, na półkach supermarketów Tesco znajdziemy pozycje pochodzące z leżącej u stóp Andów argentyńskiej Mendozy, z nowozelandzkiego Marlborough, czyli wyspy pełnej słońca i przyjemnie chłodnych nocy, włoskiego Trentino, w którym wino produkuje się od 3000 lat czy leżącej na północy Hiszpanii La Rioja albo z krainy winnic i ruin średniowiecznych zamków Alzacji. Możemy raczyć się m.in. rieslingami, sauvignon blanc czy pinot grigio, gewurztraminerem jak również malbecami, chardonnay oraz merlotem.

Wino nie tylko w butelce

– Od pokoleń wina kojarzymy jako sprzedawane głównie w szklanych butelkach. Jednak coraz częściej możemy je dostać pakowane w większych ilościach (3 czy 5 litrów) w karton. Wiele osób ma zastrzeżenia co do takiego sposobu pakowania. Kartony wciąż jeszcze kojarzą się z kiepskiej jakości winami stołowymi, w których nie jesteśmy w stanie zidentyfikować pochodzenia winogron i wiemy tylko tyle, że zostały zebrane w krajach, np. Unii Europejskiej. Istotna jest oczywiście kwestia wyboru odpowiedniego trunku, ale pewne jest, że wino, które faktycznie znajduje się w plastikowym woreczku włożonym w karton, ma dokładnie te same właściwości i smak, co butelkowane. Tak pakowane wino świetnie nadaje się na większe spotkania w gronie przyjaciół czy rodziny, a po otwarciu dłużej zachowuje świeżość – mówi Konrad Terech, Sommelier Profesjonalny SSP, właściciel Winnicy Nadwarciańskiej oraz autor konceptu degustacyjnego Wino+.

Również zakrętki w butelkach są coraz częściej stosowane zamiast tradycyjnego korka. Również i w tym przypadku sposób zamknięcia butelki nie wpływa na jakość wina. Coraz więcej producentów, również tych konserwatywnych w ten sposób zamyka swoje wina, choćby ze względu na fakt, że nigdy nie spowoduje tzw. „wady korkowej”, wpływającej na nieprzyjemny zapach i smak. Poszukując więc win z Nowej Zelandii, Niemiec czy Austrii najbardziej prawdopodobne jest, że dostaniemy właśnie butelkę z zakrętką.

Wybierając wina z selekcji Tesco Finest, warto też zwrócić uwagę na oznaczenia podane na etykietach. Tesco informuje swoich klientów m.in. o:

niższej zawartości alkoholu w wybranych produktach,

winach, które zostały wyprodukowane według ekonomicznych, społecznych i środowiskowych kryteriów Fairtrade,

winach wyprodukowanych z użyciem winogron z organicznych winnic,

winach dla wegan, czyli czy dane wino było klarowane kurzym białkiem,

winach wyprodukowanych w zgodzie z żydowskimi zaleceniami przygotowania żywności.

Selekcja win Tesco Finest dostępna jest w każdym markecie sieci.