'Nie daj się zjeść grzybom Candida' – poradnik Andrzeja Janusa
Zaburzenie pracy jelit i całego układu pokarmowego, problemy ze skórą i stawami, brak energii, a nawet stany depresyjne – to wszystko może być spowodowane przez zagrzybienie organizmu. Andrzej Janus w książce "Nie daj się zjeść grzybom Candida" (wyd. Druga Strona) szczegółowo opisuje objawy choroby oraz radzi, jak walczyć z nieprzyjemnym gościem.
Spis treści
- Drożdżaki Candida: co warto o nich wiedzieć?
- Co znajdziemy w książce "Nie daj się zjeść grzybom Candida"?
Drożdżaki Candida: co warto o nich wiedzieć?
Drożdżaki Candida są obecne we florze bakteryjnego jelit każdego człowieka. Z pozoru niegroźne i pożyteczne, ale jeśli jest ich za dużo, powodują przewlekłe objawy chorobowe: zwłaszcza zaburzenia trawienia i pracy jelit, problemy skórne czy ogólnie złe samopoczucie bez określonej przyczyny.
Co znajdziemy w książce "Nie daj się zjeść grzybom Candida"?
Andrzej Janus w książce "Nie daj się zjeść grzybom Candida" szczegółowo opisuje, jak rozpoznać zagrzybienie organizmu – bo niestety nadmiar Candida prowadzi do tzw. grzybicy ogólnoustrojowej. W poszczególnych rozdziałach znajdujemy informacje na temat różnych rodzajów grzybicy oraz konsekwencji schorzenia. Dowiadujemy się też, jakie mogą być tego przyczyny – zwłaszcza zła dieta, antybiotykoterapia czy stosowanie środków hormonalnych.
Oprócz rzetelnego opisu problemów z Candida Andrzej Janus radzi, jak oczyścić organizm, zwalczyć grzybicę naturalnymi metodami oraz jak zapobiegać jej rozwojowi. Porady uzupełnione są przepisami kulinarnymi na dania, które wspomagają pracę jelit i pozwalają zaprowadzić w nich równowagę, jeśli chodzi o florę bakteryjną.
Andrzej Janus jest absolwentem Wojskowej Akademii Medycznej. Przez lata pracował jako pediatra w wojskowej i cywilnej służbie zdrowia. Od 1994 roku poszerza wiedzę z zakresu medycyny naturalnej, którą dzieli się z czytelnikami. "Nie daj się zjeść grzybom Candida" to jego druga książka po "Postaw na zdrowie".