Limenita - gotowe mocktaile na letnie orzeźwienie

2019-05-30 12:30

W ciepłe dni szczególnie ważne jest odpowiednie spożywanie odpowiedniej ilości płynów. Oczywiście woda to podstawa, ale można też pić inne napoje, ważne żeby wybierać takie bez sztucznych dodatków i konserwantów. Można postawić na soki owocowe lub Mocktaile, czyli bezalkoholowe koktajle na bazie soków wyciśniętych ze świeżych owoców. Nawadniają, orzeźwiają, są źródłem witamin, a przede wszystkim świetnie smakują.

Limenita - gotowe mocktaile na letnie orzeźwienie
Autor: Shutterstock

Zasada picia minimum 2 litrów płynów dziennie obowiązuje cały rok. Nie musimy pić tylko wody, nawadniać organizm można też innymi napojami. Latem doskonale sprawdzą się orzeźwiające napoje owocowe, należy tylko pamiętać, by wybierać soki wyciskane ze świeżych owoców, a nie z koncentratu. Oprócz klasycznych soków takich jak pomarańczowy, czy grejpfrutowy, warto próbować Mocktaili, czyli koktajli bezalkoholowych od marki Limenita.

Mocktail Lemonade ze świeżych cytryn z miąższem, czy Mocktail Mojito na bazie cytryn z nutą limonki i mięty będą idealne dla wielbicieli kwaśnych smaków.

Poszukującym słodyczy na pewno przypadną do gustu Mocktail Sangria z hiszpańskich winogron, pomarańczy i jabłkiem oraz ananasowo-kokosowy Mocktail Pinacolada.

Bezalkoholowe koktajle można pić prosto z butelki lub serwować z dodatkiem świeżych liści mięty, czy zamrożonych kawałków owoców. Na bazie Mocktaili można też tworzyć autorskie drinki na letnie przyjęcia.

Mocktail Mojito, Limenita, 1 l, ok. 7 zł

Mocktail Lemonade, Limenita, 1 l, ok. 7 zł

Mocktail Sangria, Limenita, 1 l, ok. 7 zł

Mocktail Pina Colada, Limenita, 750 ml, ok. 7 zł

Produkty Limenita znajdziesz w lodówkach w sklepach Auchan, Carrefour, Leclerc oraz halach Makro i Selgros.

Limenita.com