Lidl pomógł rolnikowi: niedoskonałe buraki od 18 stycznia można kupić na Ryneczku Lidla!

2021-01-12 13:30

Lidl Polska zawsze podkreśla, że wspiera polskich producentów żywności. Sieć właśnie wykupiła część „niedoskonałych” buraków, o których media informowały na początku stycznia 2021 roku. W ten sposób rolnik ograniczy straty finansowe, a Lidl Polska, oprócz wsparcia dostawcy, zrealizuje kolejne działanie w duchu zero waste.

Lidl pomógł rolnikowi: niedoskonałe buraki od 18 stycznia można kupić na Ryneczku Lidla!
Autor: Shutterstock Krzywe buraki Lidl Polska uratował przed zniszczeniem - od 18 stycznia można je kupić w sieci za mniej niż 1 zł/kg

– Jako społecznie odpowiedzialna firma, wierzymy, że przeciwdziałanie marnowaniu żywności to jedno z naszych najważniejszych zadań. Podejmujemy w tym zakresie wiele działań, współpracujemy z Federacją Polskich Banków Żywności, prowadzimy autorski projekt „kupuję nie marnuję”, w ramach którego przeceniamy nawet do -70% żywność o zbliżającym się terminie przydatności do spożycia, ale w pełni wartościową oraz prowadzimy działania doraźne. O sprawie Pana Mieczysława Miszczaka dowiedzieliśmy się z mediów. Zgłosiliśmy się od razu do rolnika z propozycją zakupu niedoskonałych warzyw. Wierzymy, że klienci mimo to wykorzystają buraki w kuchni i w ten sposób wspólnymi siłami unikniemy zmarnowania buraków – komentuje Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications and CSR Lidl Polska.

– Okazało się, że – jak sądziłem – sytuacja bez wyjścia, jednak ma swój szczęśliwy finał. Sieć Lidl Polska skontaktowała się ze mną z propozycją zakupu buraków. Cieszę się, że mój apel medialny został wysłuchany i Lidl zdecydował się na zakup warzyw. To dla mnie spora ulga. W przyszłym tygodniu moje gospodarstwo zapewni dostępność buraków w sklepach sieci Lidl na terenie całej Polski. Wierzę, że współpraca z dużymi sieciami handlowymi to szansa na rozwój małych i średnich gospodarstw – dodaje Mieczysław Miszczak, właściciel gospodarstwa rolnego w Węglewicach Kolonii w woj. łódzkim.

Nieperfekcyjne buraki w cenie 0,99 zł /1 kg pojawią się we wszystkich sklepach Lidl Polska od poniedziałku, 18.01.

Beszamel - Buraki