Jak kupić dobry kubek termiczny? Poradnik

2016-10-19 13:20

Kubek termiczny to nie tylko modny gadżet, ale i funkcjonalne urządzenie, które doskonale sprawdza się w drodze do pracy lub szkoły. Jak kupić dobry kubek termiczny? Sprawdź, czym warto się kierować przy zakupie kubka termicznego.

jak-kupic-dobry-kubek-termiczny-poradnik.jpg
Autor: Shutterstock Kubek termiczny metalowy najdłużej podtrzymuje temperaturę napoju - do 12 godzin

Spis treści

  1. Kubek termiczny: materiał, z którego został wykonany
  2. Pokrywa kubka termicznego
  3. Kształt kubka
  4. Kubek termiczny: pojemność

Kubek termiczny powinien przede wszystkim skutecznie utrzymywać ciepło napoju, ale to niejedyna cecha, na którą powinno się zwracać uwagę przy jego wyborze. Jak kupić dobry kubek termiczny?

Kubek termiczny: materiał, z którego został wykonany

Dostępne są kubki termiczne wykonane z metalu (najczęściej ze stali nierdzewnej lub aluminium) oraz z porcelany i plastiku. Decydując się na zakup kubka metalowego warto zwrócić uwagę na te wyposażone w podwójne stalowe ścianki, które doskonale izolują gorące napoje. Najdłużej utrzymują temperaturę kubki metalowe – nawet do 12 godzin, najkrócej – około 2 godzin – kubki wykonane z plastiku oraz porcelany, łatwiej jest je również uszkodzić. Przy wyborze kubka termicznego zwróćmy również uwagę na jego wewnętrzną warstwę. Niektóre mają cienką powłokę srebra, działającą antybakteryjnie.

Pokrywa kubka termicznego

Pokrywa kubka termicznego powinna być szczelna. Nie mniej ważna jest automatyczna blokada. Doskonałym rozwiązaniem jest również nakrętka z ustnikiem, wyposażona w przycisk blokujący przepływ płynu. Wysoko wysunięty i profilowany ustnik ułatwia picie napojów.

Kształt kubka

Kubek powinien być wygodny w użytkowaniu i łatwy do trzymania. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest pokrycie zewnętrzne powłoką antypoślizgową, która zabezpiecza przed przypadkowym upuszczeniem termosu trzymanego w rękawiczce czy w zmarzniętej dłoni. Zwróćmy również uwagę na ergonomiczny kształt, umożliwiający stabilne utrzymanie i manipulowanie kubkiem w zależności od potrzeby.

Kubek termiczny: pojemność

Przed zakupem kubka termicznego, zastanów się, jaka pojemność jest odpowiednia dla Ciebie bądź obdarowywanej osoby. Można wybierać spośród oferty kubków o co najmniej 200 ml pojemności, które zmieszczą się w niewielkiej kieszeni plecaka czy torby.

materiały prasowe Agito.pl

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE