Gdzie kupić jadalne owady? [ceny]

2016-09-12 10:16

Jadalne owady zaczynają wzbudzać naszą ciekawość. Moda z krajów egzotycznych przychodzi już powoli do Europy. Pozostaje pytanie, czy ta nadal mało popularna przekąska jest dla nas łatwa w pozyskaniu i przygotowaniu. Skąd mamy brać składniki do naszego urozmaiconego menu? Sprawdź, gdzie można kupić jadalne owady.

Gdzie kupić jadalne owady? [ceny]
Autor: thinkstockphotos.com Choć owady jadalne przyprawiają niektórych o szybsze bicie serca, to naukowcy twierdzą, że stanowią one przyszłość kulinariów

Naukowcy zachęcają do jedzenia owadów - ma to ratować świat, a zarówno być pyszną przekąską. Czy jesteśmy zmuszeni przez cały dzień chować się w trawie i wypatrywać koników polnych, zanim usiądziemy do stołu? Alternatywą przez jakiś czas była warszawska Fabryka Owadów (obecnie nie prowadzi już działalności), której klientami dotychczas byli jedynie właściciele pupili takich jak węże czy pająki, a później przyciągała również amatorów egzotycznej kuchni.

Fabryka Owadów oferowała szeroki wybór insektów - 6 gatunków świerszczy, 2 gatunki szarańczy, 27 gatunków karaczanów, mączniki, drewnojady i wiele innych. Mimo panującej mody i unikalności tej ekstrawaganckiej przekąski ceny nie były za wysokie. Za 20 sztuk karaczanów Blaberus płaciło się 13 zł, a za ich argentyńską odmianę - 13 zł za 50 sztuk.

Również ceny w lokalach gastronomicznych serwujących jadalne owady nie są wygórowane - oscylują w granicach 30 zł.

"Składniki"  możemy również zamawiać w sklepach internetowych, a także kupić w sklepach zoologicznych. Na przykład w sklepie online Ronzo dostępne są produkty z... mączki ze świerszczy.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE