Dla zdrowia serca - Flora ProActiv w nowym opakowaniu podkreślającym siłę steroli roślinnych

2018-03-05 12:03

Cholesterol występuje naturalnie w każdej komórce naszego ciała i odgrywa istotną rolę w codziennym funkcjonowaniu organizmu. Jednak gdy jego poziom jest zbyt wysoki, wpływa to niekorzystnie na kondycję naszego serca. Istnieje skuteczny sposób na to, by obniżyć poziom cholesterolu i utrzymać go w zalecanych normach – zdrowa dieta wzbogacona o sterole roślinne, które znajdziemy m. in. we Florze ProActiv oraz Florze ProActiv o smaku masła. Produkty dostępne są teraz w nowych, atrakcyjnych opakowaniach, które podkreślają naturalną siłę steroli.

Dla zdrowia serca - Flora ProActiv w nowym opakowaniu podkreślającym siłę steroli roślinnych
Autor: materiały prasowe Flora Flora ProActive wzbogaca naszą dietę w sterole roślinne, które obniżają poziom „złego” cholesterolu.

Sterole roślinne, które naturalnie występują w warzywach, owocach, olejach roślinnych czy owocach, częściowo hamują wchłanianie „złego” cholesterolu z przewodu pokarmowego do krwi - co potwierdzają badania kliniczne. Jednak, by zauważyć korzyści związane z obniżeniem cholesterolu z ich pomocą, musielibyśmy każdego dnia zjeść aż 150 jabłek, 210 marchewek lub 425 pomidorów.

Dodane sterole roślinne w ilościach odpowiednich do obniżenia poziomu cholesterolu znaleźć możemy we Florze ProActiv, a także we Florze ProActiv o smaku masła. Oba warianty możemy od teraz znaleźć w atrakcyjnych opakowaniach, które dodatkowo podkreślają siłę występujących w nich dodanych steroli roślinnych. Znajdziemy je tam w formie wyciągu z olejów roślinnych, np. z nasion słonecznika, nasion rzepaku lub soi czy oleju talowego z sosny. Ogólnie korzystny efekt występuje w przypadku spożycia od 1,5 do 3 g steroli roślinnych.

Badania pokazały, że jedząc codziennie 1,5-2,4 g steroli roślinnych, czyli 3 porcje (3x10g) Flory ProActiv dziennie w ramach zbilansowanej diety i zdrowego stylu życia, już po 2-3 tygodniach możemy obniżyć poziom „złego” cholesterolu o ok. 7-10%. Oznacza to, że włączając do diety produkty Flora ProActiv, możemy zapewnić sobie właściwy poziom cholesterolu we krwi, a tym samym - zadbać o nasze serce. Należy jednak pamiętać, że wysoki poziom cholesterolu jest tylko jednym z czynników rozwoju choroby wieńcowej serca i zmiana tylko jednego z nich nie daje gwarancji obniżenia tego ryzyka.

Produkt rekomendowany jest przez Polskie Towarzystwo Badań nad Miażdżycą.

Sugerowana cena detaliczna produktu:

Flora ProActiv/Flora ProActiv o smaku masła, 400 g – 16,70 zł

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE