Co to jest blender i do czego służy? Jak korzystać z blendera?

2013-06-09 13:21 Beata Lekszycka
co_to_jest_blender_i.jpg
Autor: thinkstockphotos.com Blender służy do miksowania i mielenia żywności. Można w nim przygotować np. bogate w witaminy koktajle

Blender to jedno z najpraktyczniejszych akcesoriów kuchennych. Sprawdź, do czego służy i jakie są rodzaje blenderów.

Co to jest blender?

Blender to niewielkie elektryczne urządzenie kuchenne. Używamy go do miksowania i mieszania. Przyda się do przyrządzania owocowych i mlecznych koktajlikruszenia lodumiksowania zup kremów.

Blendery zajmują mało miejsca, można schować je do kuchennej szuflady. Niektóre modele blenderów są wyposażone w nasadki umożliwiające przymocowanie urządzenia do ściany. Co ważne, blendery nie są drogie.

Rodzaje blenderów: ręczny i kielichowy

Rozróżniamy dwa rodzaje blenderów:

Blender ręczny – służy głównie do przecierania produktów i mieszania. Są też blendery ręczne z dodatkowymi funkcjami, mają wtedy różne końcówki, np. do ubijania piany, pojemnik z tarczami do cięcia i siekania, nóż do mieszania i kruszenia lodu.

Blender stojący kielichowy (jak na zdjęciu) – mikser z pojemnikiem (najczęściej szklanym), do którego wkładamy produkty, które chcemy zmiksować, np. owoce, warzywa. Czasami blender stojący jest częścią robota kuchennego.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE