Bogactwo naturalnych olejów

2018-03-22 13:57

Zdrowa dieta jest jednym z najważniejszych czynników, który znacząco wpływa na nasze samopoczucie oraz jakość życia. Stwierdzenie „jesteś tym co jesz” w dzisiejszych czasach nabiera nowego znaczenia. Oleje roślinne tłoczone na zimno to bogactwo naturalnych związków niezbędnych naszemu organizmowi. Ich oferta wciąż wzbogacana jest o nowe produkty. 

Bogactwo naturalnych olejów DuoLife
Autor: mat. pras. DUOLIFE Całe bogactwo naturalnych olejów w jednym produkcie. 

Spis treści

  1. Niezbędne tłuszcze
  2. Olej tłoczony na zimno
  3. Więcej witamin!

Niezbędne tłuszcze

Czy wiesz, że aby zachować pełnię zdrowia i urody niezbędny jest nam tłuszcz? Nawet osoby intensywnie odchudzające się nie powinny z niego rezygnować. Jest on nie tylko skoncentrowanym źródłem energii dla pracy mięśni i mózgu, ale także rozpuszczone są w nim ważne witaminy: A,D,E i K.

Zbyt mała podaż tłuszczu jest bardzo niebezpieczna, gdyż może prowadzić do skrajnego wychudzenia oraz zaburzeń związanych z niedoborem witamin. Nie należy jednak zapominać, że każdy tłuszcz w nadmiarze może być przyczyną nadwagi oraz chorób dietozależnych. Aby, się przed nimi chronić ogranicz ilość spożywanego tłuszczu, zwłaszcza zwierzęcego. Zastąp go olejami roślinnymi wysokiej jakości. Znajdziesz w nich naturalnie występujące witaminy A,D,E i K, które pełnią kluczowe funkcje w organizmie ludzkim. Witamina E nie bez powodu nazywana jest „witaminą młodości” – spowalnia procesy starzenia się skóry, co sprawia, że dłużej możemy cieszyć się jej promiennym wyglądem i młodzieńczą sprężystością. Witamina A stymuluje odnowę komórkową, regeneruje naskórek oraz wpływa na prawidłowe funkcjonowanie narządu wzroku. Witamina K przyczynia się do prawidłowego krzepnięcia krwi oraz wraz z witaminą D wspomaga utrzymanie zdrowych i mocnych kości.

Oleje roślinne tłoczone na zimno to także bogactwo prozdrowotnych kwasów Omega-3 i Omega-6. Należy jednak zwracać uwagę, czy są w oleju zawarte w korzystnej, tzw. „złotej proporcji” od 1:1 do 1:5. Ponieważ tylko wtedy wykazują one działanie przeciwmiażdżycowe, przeciwnowotworowe oraz spowalniają starzenie się organizmu.

Olej tłoczony na zimno

Oleje tłoczone na zimno są w minimalnym stopniu przetworzone, dzięki czemu zachowują pełnię swych dobroczynnych właściwości - stanowią prawdziwą skarbnicę nienasyconych kwasów tłuszczowych. Idealnie sprawdzają się jako dodatek do sałatek wzbogacając ich smak i aromat. Zalicza się je do żywności prozdrowotnej, która zmniejsza częstotliwość występowania chorób cywilizacyjnych takich jak cukrzyca, otyłość czy choroby serca.

Więcej witamin!

Nowość na rynku DuoLife RegenOil Liquid Gold™ wyróżnia działanie oparte na bazie 13 starannie wyselekcjonowanych olejów roślinnych, dobranych pod kątem działania przeciwutleniającego, wspomagających trwałość zawartych w produkcie kwasów Omega. Dodatkowo został wzbogacony o naturalną witaminę K2 MK7 oraz D3, łącząc tym samym cechy suplementu diety oraz żywności funkcjonalnej.

Witamina K2MK7 obecna w produkcie pochodzi z wywodzącego się z Japonii ekstraktu natto. Ceniony jest on przede wszystkim za swe niezwykłe właściwości odżywcze, a w szczególności wysoką zawartość witaminy K2, w jej rzadkiej wartościowej postaci MK7 oraz enzymu nattokinazy.

Witamina D3 w którą wzbogacono ten produkt pochodzi z porostów, a co z tym związane, jest formą odpowiednią dla wegan i wegetarian. Najczęściej dostępną witaminą D, pochodzenia roślinnego, jest witamina D2 - w niewielkiej ilości przyswajalna przez organizm ludzki, zaś witamina D3 jest zazwyczaj pochodzenia zwierzęcego, pozyskiwana najczęściej z lanoliny czyli wosku zwierzęcego.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE