Robert Makłowicz otwiera nowy biznes. Będzie karmić Polaków gotowymi daniami

2023-05-22 17:21

Robert Makłowicz otwiera nowy biznes. Chce karmić Polaków gotowymi daniami jak z restouracji. Prawdopodobnie najpopularniejszy smakosz i krytyk kulinarny w naszym kraju, wraz z synami wkroczą w świat biznesu. Planują wprowadzić na rynek gotowe dania pod własną marką

Robert Makłowicz otwiera nowy biznes. Będzie karmić Polaków gotowymi daniami
Autor: Facebook / Robert Makłowicz

Do tej pory znany z promowania różnych produktów, Robert Makłowicz zdecydował się na własną produkcję i sprzedaż.

Robert Makłowicz z synami będą sprzedawać dania gotowe

Założona przez Roberta Makłowicza i jego synów firma ma na celu dystrybucję, a później również produkcję gotowych potraw. – Chcemy pokazać, że jakościowe jedzenie wcale nie musi być drogie – mówi money.pl Mikołaj Makłowicz, wiceprezes firmy Makłowicz i Synowie. Firma, która została założona na początku tego roku, zajmie się dystrybucją, a z czasem również produkcją gotowych dań.

Początkowo firma planuje importować i dystrybuować różne produkty, takie jak konserwy, gotowe dania, zupy i pasty do smarowania. Wszystkie te produkty będą sprzedawane w Polsce pod marką Makłowicz i Synowie, nawet jeśli będą pochodziły od różnych producentów.

Czym zajmować się będzie firma Roberta Makłowicza?

Jak mówi Mikołaj Makłowicz, firma nie ma zamiaru produkować własnego makaronu czy oliwy, dlatego naturalne jest, że będą sprzedawać produkty innych producentów pod własną marką. Makłowiczowie już nawiązali współpracę z firmami z zagranicy. Na razie produkcją gotowych dań zajmie się Pamapol Group, która jest udziałowcem ich firmy.

- Oferowane przez nas dania gotowe będą jakością dorównywać daniom restauracyjnym. Dzięki temu chcemy pokazać Polakom, że nie ma się czego obawiać, jeżeli chodzi o dania gotowe ze sklepu. Pamiętajmy jednak, że przeważającą część naszej oferty stanowią produkty do gotowania samemu. Nie mamy wątpliwości, że przypadną one do gustu wszystkim osobom, które lubią same eksperymentować w kuchni. Do tego zresztą będziemy zachęcać – zapowiada Makłowicz junior.

Pamapol wchodzi w nowe partnerstwo z Makłowiczem

Nowy projekt jest dla Pamapolu ogromną szansą na rozwój i poszerzenie portfolio o kolejne kategorie branży spożywczej. Wstępne warunki współpracy zakładają stworzenie dedykowanej marki spożywczej jednoznacznie kojarzonej z Robertem Makłowiczem i jego rodziną.

W nowej spółce Pamapol będzie miał 60 proc. udziałów, a Propinquus 40 proc. Jak informują wiadomoscihandlowe.pl, do czasu wybudowania własnego zakładu produkcyjnego spółka będzie wykorzystywała dotychczasowe zdolności produkcyjne, które ma Grupa Pamapol. Będzie też zlecała produkcję innym dostawcom.

Beszamel: Nowalijki – czy warto je jeść?
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE