Sos chrzanowy na zimno - 11 przepisów na wielkanocny chrzan

2022-04-14 11:51

Sos chrzanowy to wspaniały wielkanocny dodatek do pieczonych mięs, faszerowanych jajek i domowych wędlin. Można go przygotować w sposób tradycyjny - z jajkiem lub śmietaną, albo puścić nieco wodze fantazji i skomponować wyborne ostro-owocowe i warzywne sosy, które przy okazji swą kolorystyką udekorują wielkanocny stół. Oto nasze propozycje na wielkanocny chrzan.

Sos chrzanowy na zimno - 13 przepisów na wielkanocny chrzan
Autor: Shutterstock Sosy chrzanowe to niezbędna część wielkanocnego śniadania

Niesamowicie wyrazisty, intensywny i aromatyczny chrzan świetnie komponuje się z wielkanocnymi potrawami. Sosy na bazie chrzanu pasują niemal do wszystkiego, warto więc przygotować sos chrzanowy w kilku wersjach. Poza tradycyjnym połączeniem ze śmietaną czy tartymi buraczkami, mamy do wyboru również nieco awangardowe zestawienia: sos chrzanowy z suszonymi morelami, chrzan z pomarańcza czy jabłkiem, chrzan z żurawiną. Każdy taki sos smakuje znakomicie. Oto 13 pomysłów na sosy chrzanowe, które pasują do wielkanocnych smakołyków.

Galeria: 11 pomysłów na wielkanocny chrzan

Jak zrobić dobry chrzan domowy?
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE