Rośliny miłości - anyż. Jakie właściwości ma anyż?

2016-11-16 17:11
rosliny-milosci-anyz-jakie-wlasciwosci-ma-anyz.jpg
Autor: pixabay.com Owoce anyżu mają piękny kształt gwiazdek.

Anyż to jedna z tych roślin, które korzystnie wpływają na życie seksualne. Podniecającą moc tego ziela opiewał już Dioskurides, lekarz Nerona. Jakie właściwości ma anyż? Jak anyż wpływa na libido?

Skąd pochodzi anyż

Biedrzeniec anyż, bo tak brzmi pełna nazwa tej rośliny (łac. Pimpinella anisum) pochodzi z obszaru Morza Śródziemnego. Jej krzewy dziko rosną w Grecji i Egipcie osiągając wysokość do 50 cm. Na długich łodygach maja białe kwiaty, cienkie liście i brązowe jadalne owoce. Anyż, choć spotykany jako dzikorosnący, uprawiany jest już od starożytności. Wzmianki o nim pojawiają się już w egipskich papirusach.

Jakie właściwości ma anyż?

Według starożytnych ssanie nasion anyżu wzmagało potencję i leczyło impotencję. O tym, że anyż "podnieca do spółkowania" pisał już Dioskurides, lekarz Nerona i Wespazjana, w swoim dziele o "Materii lekarskiej".  Dioskurides, pierwszy, który zastosował zielarstwo w medycynie. Jako przyprawę i ziele o właściwościach leczniczych używane są świeże lub suszone liście anyżu. W składzie przyprawa ta zawiera substancje estrogeniczne, które mogą dawać efekt podobny do działania testosteronu, olejek eteryczny pobudza też trawienie i działa stymulująco, jego ożywcza moc potęguje radość z seksu. Była to ulubiona przyprawa Greków i Rzymian (znajdziemy ją m.in. w greckim Ouzo i wódce anyżówce).

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE