Rdest ptasi - jak wykorzystać go dla zdrowia?

2016-08-10 13:34

Rdest ptasi to roślina jednoroczna lub dwuletnia, o długich, rozgałęzionych pędach. Jej łodyga rozściela się kolisto i jest gęsto pokryta małymi listkami. Liście zaś są naprzemianległe, jajowate, o krótkich ogonkach lub bezpośrednio przyległe do łodygi. Sprawdź, jak wykorzystać rdest ptasi dla zdrowia.

Rdest ptasi: Co to jest, jak zażywać, JAK DZIAŁA, na co POMAGA?
Autor: pixabay.com Węże rdestu ptasiego.

Spis treści

  1. Rdest ptasi - zbiory
  2. Rdest ptasi - zastosowanie

Rdest ptasi - zbiory

Należy zbierać ulistnione, niezdrewniałe szczyty pędów na początku kwitnienia. Suszy się w miejscach ocienionych i przewiewnych lub w suszarniach w temperaturze 40 st. C.

Rdest ptasi - zastosowanie

Preparaty z rdestem ptasim zwiększają wydalanie moczu, zapobiegają tworzeniu i wzrostowi kamieni moczowych, poprawiają przemianę materii oraz działają przeciwzapalnie. Zmniejszają one niewielkie krwawienia z przewodu pokarmowego. Działają wykrztuśnie, a także obniżają ciśnienie. Stosowane zewnętrznie przyśpieszają gojenie się ran, owrzodzeń i oparzeń.

Odwar: 1 łyżkę suszonego ziela zalewamy szklanką wody i gotujemy przez 5 minut, po przecedzeniu pijemy 2 -3 porcje dziennie. Zewnętrznie stosujemy do przemywania, płukania, okładów i tamponów.

Napar: 1 łyżkę ziół zalewamy 1,5 szklanki wrzącej wody, parzymy pod przykryciem 20 -25 minut. Pijemy po 1/2 szklanki 3 razy dziennie.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE