Pudding mleczno-śmietankowy z owocami czy gotowy budyń? Co wybrać?
Własnoręcznie przyrządzony pudding to lepsza wersja gotowego budyniu. Z popularnego deseru możesz zrobić naprawdę wykwintne danie, które z powodzeniem podasz na każdym przyjęciu. Zachwycone nim będą też dzieci. Dodatkową zaletą tego deseru jest niska cena składników. Sprawdź, jak go zrobić.
Spis treści
Smak dzieciństwa
Dla pokolenia czterdziestolatków smak budyniu waniliowego zawsze będzie kojarzył się z dzieciństwem. Kilkadziesiąt lat temu był to najpopularniejszy z deserów, często wmuszany w dzieci przez mamy pragnące, by ich pociechy przyswoiły mleko, chociażby i w takiej postaci.
Budynie w proszku, tak jak i kisiele były powszechnie dostępne w sklepach, co w tamtych latach stanowiło o ich atrakcyjności. A może wrócić by tak do słodkich lat dzieciństwa i przyrządzić budyń? Ale nie z torebki. Proponujemy przepis na budyń (pudding) domowej roboty. Możesz dodać do niego owoce lub bakalie lub pokruszyć na spodzie naczynia herbatniki.
Przepis na domowy pudding
Składniki:
3 g żelatyny
350 g śmietany 36%
120 g mleka
100 g cukru
20 ml likieru Galiano
1 gałązka mięty
60 g malin
40 g borówek
120 g jagód
karmel (może być zielony)
Jagody rozgnieć widelcem z połową cukru. Wyłóż nimi dna naczyń do puddingu - najładniej pudding będzie wyglądał w szkle, w czarkach lub kieliszkach.
Mleko zagotuj z pozostałym cukrem i likierem, rozpuść w nim żelatynę.
Schłodzoną śmietanę lekko ubij i połącz z mlekiem. Delikatnie wlej do naczyń i wstaw do lodówki na około 2 godziny do schłodzenia.
Podawaj z owocami, udekorowane listkiem mięty i karmelem. Jeśli nie chcesz używać gotowego karmelu i wybierasz wersję eko - zrób go sama.