Śliwodaktyl - czym jest jabłko orientu?

2016-09-23 14:57

Roślina o tajemniczo brzmiącej nazwie pochodzi z Chin. Hebanowiec wschodni w Polsce znany jest jako roślina doniczkowa, ale w jego naturalnym środowisku często zobaczymy go jako pokaźnych rozmiarów drzewa. Owoce rośliny wyglądem przypominają nasze rodzime pomidory. Sprawdź, co jeszcze powinieneś o nich wiedzieć.

czy_sliwodaktyl_jest_zdziczalym_pomidorem.jpg
Autor: photos.com Kaki, czyli owoce persymony zawierają witaminy A i C, dużo karotenu, wapń i cukry. Jabłka orientu to owoc idealny dla osób na diecie. Średniej wielkości świeży owoc ma około 70 kalorii.

Spis treści

  1. Śliwodaktyl - charakterystyka
  2. Jak jeść jabłko orientu?
  3. Jabłko Persefony - właściwości

Śliwodaktyl - charakterystyka

Hebanowiec wschodni rośnie w Chinach, Japonii, Brazylii, Stanach Zjednoczonych, Włoszech, Grecji, Izraelu oraz w krajach Półwyspu Iberyjskiego. Do Europy sprowadzili go najprawdopodobniej uczestnicy wypraw krzyżowych. Ciekawostką, jest fakt, że drewno pozyskane z hebanowca wschodniego często wykorzystywane jest do wyrobu drewnianych kijów golfowych.

Jego owoce są żółte. Mają charakterystyczne 4 listki. Ich miąższ jest słodki i nieco galaretowaty. Trudno porównać jego smak do jakiegoś innego, ale wielbiciele tego owocu określają go jako połączenie słodkiej śliwki i moreli.

Jak jeść jabłko orientu?

Owoce spożywa się na surowo, gotowane, kandyzowane, a także przetworzone na lody lub galaretki.

Jabłko Persefony - właściwości

Owoce persymony zawierają witaminy A i C, dużo karotenu, wapń i cukry. Jabłka orientu to owoc idealny dla osób na diecie. Średniej wielkości świeży owoc ma około 70 kalorii.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE