Śliwodaktyl - czym jest jabłko orientu?

2016-09-23 14:57

Roślina o tajemniczo brzmiącej nazwie pochodzi z Chin. Hebanowiec wschodni w Polsce znany jest jako roślina doniczkowa, ale w jego naturalnym środowisku często zobaczymy go jako pokaźnych rozmiarów drzewa. Owoce rośliny wyglądem przypominają nasze rodzime pomidory. Sprawdź, co jeszcze powinieneś o nich wiedzieć.

czy_sliwodaktyl_jest_zdziczalym_pomidorem.jpg
Autor: photos.com Kaki, czyli owoce persymony zawierają witaminy A i C, dużo karotenu, wapń i cukry. Jabłka orientu to owoc idealny dla osób na diecie. Średniej wielkości świeży owoc ma około 70 kalorii.

Spis treści

  1. Śliwodaktyl - charakterystyka
  2. Jak jeść jabłko orientu?
  3. Jabłko Persefony - właściwości

Śliwodaktyl - charakterystyka

Hebanowiec wschodni rośnie w Chinach, Japonii, Brazylii, Stanach Zjednoczonych, Włoszech, Grecji, Izraelu oraz w krajach Półwyspu Iberyjskiego. Do Europy sprowadzili go najprawdopodobniej uczestnicy wypraw krzyżowych. Ciekawostką, jest fakt, że drewno pozyskane z hebanowca wschodniego często wykorzystywane jest do wyrobu drewnianych kijów golfowych.

Jego owoce są żółte. Mają charakterystyczne 4 listki. Ich miąższ jest słodki i nieco galaretowaty. Trudno porównać jego smak do jakiegoś innego, ale wielbiciele tego owocu określają go jako połączenie słodkiej śliwki i moreli.

Jak jeść jabłko orientu?

Owoce spożywa się na surowo, gotowane, kandyzowane, a także przetworzone na lody lub galaretki.

Jabłko Persefony - właściwości

Owoce persymony zawierają witaminy A i C, dużo karotenu, wapń i cukry. Jabłka orientu to owoc idealny dla osób na diecie. Średniej wielkości świeży owoc ma około 70 kalorii.