Olej arganowy – jak wykorzystać go dla zdrowia?

2016-08-10 12:40 KiM
Olej arganowy – na co pomaga?
Autor: pixabay.com Owoce drzewa arganowego, z których produkuje się olej.

Olej arganowy to wyjątkowy preparat o licznych właściwościach medycznych, zdrowotnych i kosmetycznych. Sprawdź, jak wykorzystać go dla zdrowia.

Olej arganowy - czym jest

Olej arganowy, ze względu na swoje właściwości medyczne, zdrowotne i kosmetyczne jest jednym z najdroższych i najbardziej cenionych olejów na świecie. Nazywa się go również „płynnym złotem Maroka” ponieważ powstaje z owoców drzewa arganowego, które rośnie tylko tam. Jeśli chcesz cieszyć się zdrowiem i urodą, to zacznij go stosować.

Olej arganowy - właściwości

Olej arganowy zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe, które bardzo korzystnie wpływają na ludzki organizm. Nic więc dziwnego, że jest wykorzystywany w medycynie naturalnej, farmacji, dermatologii i kosmetologii. Oczywiście wszystkie wyjątkowe właściwości posiada tylko olej arganowy tłoczony na zimno, nierafinowany. Ten wykorzystywany w kosmetologi nie posiada już tak wielu drogocennych właściwości i zastosowań.

Pomaga on obniżyć poziom cholesterolu i cukru we krwi, poprawia krążenie, wzmacnia naczynia krwionośne, działa przeciwzapalnie, zapobiega miażdżycy i zawałom, podnosi odporność na zakażenia oraz łagodzi bóle stawów.

Olej arganowy doskonale wpływa na skórę: opóźnia procesy starzenia, pomaga zredukować zmarszczki przez odbudowę warstwy hydrolipidowej, chroni skórę przed wolnymi rodnikami, wzmacnia włosy i paznokcie, silnie nawilża, chroni przed słońcem, regeneruje skórę, a także pomaga w walce z trądzikiem, przyśpiesza gojenie ran oraz korzystnie działa w leczeniu reumatyzmu.

Olej arganowy - kulinaria

Co ciekawe, olej arganowy świetnie się sprawdza także w kuchni! Jest doskonały jako dodatek do sałatek, sosów, ryb i mięs. Tłoczony na zimno, nierafinowany można również przyjmować profilaktycznie między posiłkami.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE