Miłorząb – jak wykorzystać go dla zdrowia?

2016-08-05 13:42

Miłorząb to potężne drzewo, które dobrze znosi promieniowanie, radzi sobie z wieloma drobnoustrojami i jest odporne na skażenia przemysłowe. Dzięki tym właściwościom miłorząb jest cenionym surowcem w farmacji. Zobacz, na co pomaga ginkgo biloba.

Miłorząb – jak go wykorzystać dla zdrowia
Autor: pixabay.com Ginkgo biloba, czyli miłorząb japoński ma liście o charakterystycznym kształcie.

Spis treści

  1. Miłorząb - właściwości
  2. Miłorząb - zapobieganie udarom mózgu
  3. Ekstrakt z miłorzębu

Miłorząb - właściwości

Korzystne oddziaływanie na pamięć, pracę mózgu i procesy myślowe to jedne z najbardziej znanych właściwości miłorzębu. Sprawniejsze funkcjonowanie mózgu jest zasługą m.in. laktonów terpenowych, znajdujących się w wyciągu z liści, które zmniejszają lepkość krwi. Dzięki temu poprawia się krążenie w naczyniach mózgowych, komórki są lepiej dotlenione i odżywione. W efekcie neurony skuteczniej przekazują impulsy nerwowe, poprawiają się procesy myślenia, zapamiętywania, zdolność koncentracji. Ekstrakty z miłorzębu mogą więc ułatwić przyswajanie wiedzy. Coraz częściej lekarze zalecają je także osobom z chorobą Alzheimera. Jest bowiem wiele badań potwierdzających, że wyciąg z miłorzębu zapobiega tworzeniu się złogów beta-amyloidu, który uszkadza komórki nerwowe u osób cierpiących na tę chorobę i może ją spowolnić. Wykazują też działanie ochronne na układ nerwowy, spowalniając starzenie się tkanki nerwowej, co objawia się poprawą pamięci.

Miłorząb - zapobieganie udarom mózgu

Preparaty z miłorzębem zmniejszają też napięcie obwodowych naczyń krwionośnych, zwiększając ich przepustowość, i hamują agregację płytek krwi – w rezultacie zapobiegają udarom mózgu. Ponadto mają bardzo silne właściwości przeciwutleniające - neutralizują wolne rodniki, które uszkadzają komórki i tkanki organizmu i hamują syntezę tlenku azotu, który w nadmiarze jest wydzielany w stanach zapalnych, co również przyczynia się do uszkodzenia komórek i tkanek. Poprawiają również ich odżywienie, bo wyciąg z miłorzębu usprawnia krążenie krwi. Wszystko to powoduje, że procesy starzenia organizmu przebiegają wolniej.

Ekstrakt z miłorzębu

Ekstrakt z miłorzębu pomaga w zaburzeniach erekcji – w dodatku ma przewagę nad preparatami typu viagra, które działają tylko doraźnie. Erekcja jest bowiem reakcją jednocześnie psychologiczną, nerwową i naczyniową. U mężczyzn pobudzenie seksualne, odbierane przez mózg, powoduje uwolnienie tlenku azotu do komórek penisa – jego mięśnie gładkie rozluźniają się, napływa krew i następuje erekcja. Regularne stosowanie wyciągu z miłorzębu zwiększa dostępność tlenku azotu i pozwala rozluźnić naczynia mięśni gładkich, co zwiększa szansę na spontaniczne zbliżenie z partnerką. Terapia z wykorzystaniem preparatów zawierających ekstrakt z miłorzębu jest szczególnie efektywna w przypadku zaburzeń erekcji wynikających ze stosowania antydepresantów.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE