Kwas kaprylowy - dlaczego warto jeść kozie sery?

2016-08-08 11:14

Kwas kaprylowy jest jednym z kwasów tłuszczowych nasyconych, możemy go znaleźć w oleju kokosowym, palmowym, w tłuszczach zwierzęcych i roślinnych, a także w tłuszczu mleka królików, kóz i kozic. Sprawdź, jakie właściwości zdrowotne ma kwas karpylowy.

Kwas kaprylowy - jakie ma właściwości?
Autor: photos.com Właściwości zdrowotne kwasu kaprylowego.

Spis treści

  1. Kwas kaprylowy- pochodzenie
  2. Kwas kaprylowy - właściwości

Kwas kaprylowy- pochodzenie

Kwas kaprylowy jest jednym z kwasów tłuszczowych nasyconych, możemy go znaleźć w oleju kokosowym, palmowym, w tłuszczach zwierzęcych i roślinnych, a także w tłuszczu mleka królików, kóz i kozic. Jego nazwa zresztą wywodzi się od łacińskiej nazwy kozy - capro. Kwas ten odpowiada za charakterystyczny zapach serów kozich.

Kwas kaprylowy - właściwości

Posiada on liczne właściwości lecznicze. Sprawdza się przede wszystkim w leczeniu kandydozy, czyli przerostu drożdży w organizmie, niszczy bowiem skutecznie komórki tych drobnoustrojów. Powinien być przyjmowany razem z minerałami. Połączony z wapniem, magnezem i potasem działa również przeciwzapalnie i przeciwbiegunkowo. Przynosi ulgę w zespole jelita drażliwego, przyśpiesza gojenie się owrzodzeń jelita cienkiego i grubego. Kontroluje łaknienie i zapobiega chorobom bakteryjnym układu pokarmowego.