Koktajle oczyszczające - jak zrobić je w domu?

2016-08-08 15:49

Na zewnątrz coraz cieplej, zmieniamy swoją garderobę na lżejszą. Dlaczego więc nie odświeżyć także swojego organizmu? Jak to zrobić skutecznie? Za pomocą koktajli oczyszczających. Prezentujemy ich niezwykłe własciwości!

Koktajle oczyszczające – przepisy
Autor: pixabay.com Koktajl z truskawek.

Spis treści

  1. Koktajle oczyszczające - właściwości
  2. Koktajle oczyszczające - lecznicze działanie
  3. Jak często prowadzić kurację oczyszczającą i jak długo powinna ona trwać?
  4. Koktajl oxy

Koktajle oczyszczające - właściwości

Koktajle oczyszczające nie tylko pozbawiają organizm toksyn, ale też mają pozytywny wpływ na cerę: poprawiają jej koloryt i sprawiają, że wygląda ona zdrowo. Detoksykacja ma także zbawienny wpływ na nasze ogólne samopoczucie. Koktajle na bazie owoców i warzyw dostarczają przy okazji naszemu organizmowi cennych witamin, o których zdarza nam się zapominać, planując codzienną, szybką dietę.

Koktajle oczyszczające - lecznicze działanie

Działanie kuracji oczyszczających na bazie koktajli ma także działanie zdrowotne. Dzięki nim wspomagana jest praca wątroby i nerek. Koktajle oczyszczają także jelita i zapobiegają odkładaniu się w nich toksyn.

Jak często prowadzić kurację oczyszczającą i jak długo powinna ona trwać?

To wszystko zależy od naszego samopoczucia, stopnia zanieczyszczenia organizmu i jego możliwości. Wpływ na czas trwania kuracji oczyszczającej ma także to, z czego koktajl zostanie przygotowany np. jeśli zdecydujemy się na koktajle na bazie owoców, kuracja powinna trwać maksymalnie jeden dzień.

Koktajl oxy

Koktajle są podstawą specjalnej diety oxy. której zadaniem jest detoksykacja organizmu. Aby go przygotować, wystarcz zmiksować podane niżej składniki i schłodzić.

szklanka kefiru

2 łyżki suszonej żurawiny

2 łyżki otrębów owsianych

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE