Jak zrobić nalewkę na uspokojenie?

2016-09-02 15:44

Jeśli twoje życie obfituje w stresujące sytuacje, często się denerwujesz, masz kłopot z zaśnięciem lub budzisz się w nocy, nie sięgaj od razu po tabletki. Wypróbuj naturalny lek w postaci nalewki ziołowej. Sprawdź, jak zrobić nalewkę uspokajającą.

Jak zrobić nalewkę na uspokojenie?
Autor: thinkstockphotos.com Nalewka na uspokojenie - lekarstwo domowej roboty.

Spis treści

  1. Nalewka na uspokojenie - zdrowie
  2. Nalewka na uspokojenie - składniki
  3. Nalewka na uspokojenie - zastosowanie

Nalewka na uspokojenie - zdrowie

Zawarte w owocach i pozostałych częściach roślin, a także w ziołach, czynne substancje mają wyjątkowo pozytywny wpływ na ludzki organizm. Bardzo ciekawym sposobem stosowania ziół do celów leczniczych są właśnie nalewki alkoholowe. Ich zaletą jest większa trwałość, wyższy poziom koncentracji aktywnych składników i wygoda w użyciu. Bez większych trudności mogą być przygotowywane w warunkach domowych. Wiele potrzebnych ziół, suszonych owoców, czy kwiatów możesz kupić w sklepach zielarskich, a nawet aptekach. Inne trzeba, niestety, zebrać samemu.

Nalewka na uspokojenie - składniki

150 g świeżych liści melisy lekarskiej

2 świeże liście mięty pieprzowej

szczypta zmielonego cynamonu

szczypta dziurawca

sok z całej cytryny

0,5 litra spirytusu

0,5 litra wody

0,5 kg cukru

Zioła zalać szklanką wrzącej wody i parzyć pod przykryciem przez 15-20 minut.

Napar ostudzić, przecedzić.

Z drugiej szklanki wody i cukru przygotować syrop, dodać sok z cytryny.

Połączyć ze sobą napar z ziół, syrop i spirytus.

Odstawić na 12 dni.

Powinno się ją pić schłodzoną do 6-8 stopni C.

Nalewka na uspokojenie - zastosowanie

Pić po łyżeczce 3 razy dziennie. Zalecana jest przede wszystkim w stanach pobudzenia nerwowego połączonych z lękiem i bezsennością, nerwicach wegetatywnych, płciowych i nadpobudliwości seksualnej. Można jej używać w nieregularnym miesiączkowaniu, bólach serca oraz astmie. Ponadto jest pomocna w dolegliwościach przewodu pokarmowego, wzmaga łaknienie, pobudza wydzielanie soków trawiennych, działa przeciwskurczowo, wiatropędnie i żółciopędnie.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE