Jak wyczyścić kran i jak usunąć osad z kamienia?

2016-09-29 10:41

Kamień czy osad na kuchennym kranie nie robią dobrego wrażenia, a na dodatek gromadzi się na nich brud. Jak pozbyć się kamiennego osadu z kuchennego kranu? Ocet, specjalny odkamieniacz, sok z cytryny to tylko niektóre specyfiki, które w tym pomogą.

Jak wyczyścić kran, jak usunąć osad z kamienia?
Autor: pixabay.com Nim sięgniesz po chemiczne preparaty, wypróbuj domowe metody - ocet i cytrynę

Bardzo dobrym sposobem na pozbycie się kamienia z kranu jest ocet. W przypadku kamienia nie wystarczy już roztwór octu z wodą, tylko trzeba zastosować sam ocet. Wystarczy nasączyć nim szmatkę lub większy wacik i umyć tym kran. Jeśli zabieg nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, to należy nasączonym wacikiem owinąć kran i zostawić przynajmniej na pół godziny. Następnie trzeba dokładnie opłukać kran ciepłą wodą.

Do walki z kamieniem można wykorzystać specjalne gotowe preparaty (odkamieniacz). Zanim je zastosujesz, dokładnie przeczytaj ulotkę informacyjną i postępuj zgodnie ze wskazówkami. Specyfiki takie można kupić w supermarkecie.

Do usuwania kamienia można użyć też soku z cytryny. Jednak ten środek sprawdzi się w przypadku dość cienkiego osadu. Wystarczy plastrem soczystej cytryny potrzeć kran. Po zabiegu koniecznie opłucz kran! Jeśli taki naturalny środek okaże się niewystarczający, to trzeba będzie zastosować mocniejsze specyfiki.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE