Jak wyczyścić kran i jak usunąć osad z kamienia?

2016-09-29 10:41

Kamień czy osad na kuchennym kranie nie robią dobrego wrażenia, a na dodatek gromadzi się na nich brud. Jak pozbyć się kamiennego osadu z kuchennego kranu? Ocet, specjalny odkamieniacz, sok z cytryny to tylko niektóre specyfiki, które w tym pomogą.

Jak wyczyścić kran, jak usunąć osad z kamienia?
Autor: pixabay.com Nim sięgniesz po chemiczne preparaty, wypróbuj domowe metody - ocet i cytrynę

Bardzo dobrym sposobem na pozbycie się kamienia z kranu jest ocet. W przypadku kamienia nie wystarczy już roztwór octu z wodą, tylko trzeba zastosować sam ocet. Wystarczy nasączyć nim szmatkę lub większy wacik i umyć tym kran. Jeśli zabieg nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, to należy nasączonym wacikiem owinąć kran i zostawić przynajmniej na pół godziny. Następnie trzeba dokładnie opłukać kran ciepłą wodą.

Do walki z kamieniem można wykorzystać specjalne gotowe preparaty (odkamieniacz). Zanim je zastosujesz, dokładnie przeczytaj ulotkę informacyjną i postępuj zgodnie ze wskazówkami. Specyfiki takie można kupić w supermarkecie.

Do usuwania kamienia można użyć też soku z cytryny. Jednak ten środek sprawdzi się w przypadku dość cienkiego osadu. Wystarczy plastrem soczystej cytryny potrzeć kran. Po zabiegu koniecznie opłucz kran! Jeśli taki naturalny środek okaże się niewystarczający, to trzeba będzie zastosować mocniejsze specyfiki.