Jak prawidłowo czyścić kuchenkę mikrofalową? Masz 2 metody do wyboru

2020-04-19 11:01

Kuchenka mikrofalowa okazuje się bardzo przydatna, gdy chcesz szybko ugotować ziemniaki, podgrzać pozostałości obiadu lub po prostu rozmrozić kawałek mięsa. Jest niezbędna w gospodarstwie singla. Dzięki niej przygotujesz pojedynczą porcję omletu lub ulubionego deseru.

Jak prawidłowo czyścić kuchenkę mikrofalową? Masz 2 metody do wyboru
Autor: Shutterstock Cytryna doskonale usuwa nie tylko brud, ale także brzydki zapach we wnętrzu kuchenki mikrofalowej

Spis treści

  1. Cytryną i parą
  2. Płynem do naczyń

Zobacz: Jak ugotować ziemniaki w mikrofali?    Jak zrobić jajko w koszulce w mikrofali?    Jak zrobić omlet w mikrofali?

Ale czyszczenie kuchenki mikrofalowej jest często pomijaną częścią zdrowej, uporządkowanej kuchni. Z nieznanych nam powodów większość ludzi uznaje czyszczenie kuchenki mikrofalowej za czynność trudną i mozolną. Ale to nieprawda! Wiem, jak zaoszczędzić czas, ułatwić sobie życie i utrzymać higienę w kuchni. Przeczytaj moje porady dotyczące czyszczenia kuchenki mikrofalowej na dwa różne sposoby i wciel je w życie od zaraz.

Cytryną i parą

Jedną z najlepszych metod czyszczenia kuchenki mikrofalowej jest wytworzenie zakwaszonej pary. Zamiast szorować ścianki zabrudzone resztkami jedzenia, wstaw do kuchenki miseczkę z 1 szklanką wody i pokrojoną 1 cytryną lub sokiem z 1 cytryny, włącz na 5 minut najwyższy poziom i daj zadziałać naturze. Para rozpulchni resztki jedzenia i usunie nieprzyjemne zapachy. Po zakończeniu wyjmij miskę, a następnie użyj ściereczki z mikrofibry, aby wytrzeć wnętrze do czysta.

Inną opcją jest użycie roztworu 1 szklanki wody i 0,5 szklanki octu jabłkowego lub 4 łyżek zwykłego octu 10%. Umieść w kuchence mikrofalowej miskę z tym roztworem i ustaw czas na 7 minut. Pozostaw do ostygnięcia na 5 minut i przetrzyj ścianki kuchenki mikrofalowej za pomocą ściereczki.

Obie te metody wykorzystują naturalne środki czyszczące, obie są bezpieczne dla twojego zdrowia, a także dla sprzętu.

Płynem do naczyń

Inną metodą zwalczenia brudu i zarazków jest czyszczenie kuchenki mikrofalowej za pomocą płynu do naczyń oraz pary. Do 1 szklanki wody, dodaj 1 łyżeczkę płynu do mycia naczyń, roztwór umieść w miseczce (większa powierzchnia to szybsze parowanie i lepszy efekt w krótszym czasie. Ustaw kuchenkę mikrofalową na najwyższy poziom przez 5 minut, aby ciepło wytworzyło parę. Po zakończeniu można z łatwością wytrzeć kuchenkę mikrofalową ściereczką, bez konieczności szorowania.

Jak łatwo zauważyć są dwie metody skutecznego czyszczenia kuchenki mikrofalowej. Przetestuj je i zobacz, który jest twoim ulubionym!

I pamiętaj, czyść swoją kuchenkę mikrofalową przynajmniej 1 raz w tygodniu!

Poradę opracowała Adrianna Ewa Stawska-Ostaszewska, redaktorka Beszamel.pl, autorka książek „Dzieje łakomstwa i obżarstwa” oraz „Królestwo zup”, kucharka, żona i matka